MISIE WSZYSTKICH SERDECZNIE WITAJĄ I O SOBIE KRÓTKO OPOWIADAJĄ

MISIE WSZYSTKICH SERDECZNIE WITAJĄ I O SOBIE KRÓTKO OPOWIADAJĄ

Od początku roku szkolnego dużo się u nas wydarzyło. Chodziliśmy na wycieczki, spacery. Uczestniczyliśmy w różnych uroczystościach, spotkaniach, akcjach charytatywnych. Czerpaliśmy z tego nie tylko Samą przyjemność, ale zdobywaliśmy różne umiejętności, doświadczenia oraz wiedzę przydatną do życia w rodzinie i społeczeństwie.

Jako mali ekolodzy pomagaliśmy sprzątać świat.

 

Uczuleni na krzywdę zwierząt pomagaliśmy w zbiórce na rzecz schroniska dla zwierząt „Azorek”.Nauczyliśmy się także empatii wobec innych, biorąc udział w Świątecznej Zbiórce Darów dla Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wągrowcu i akcji charytatywnej „Góra grosza”.

„Misie, misie, śmieją im się pysie…”. Nam się śmiały na widok słodyczy, lecz po spotkaniu z panią pielęgniarką i technolog żywienia…

Postanowiliśmy zadbać o nasze zdrowie. Zaczęliśmy własnoręcznie robić soki owocowe i warzywne, zdając sobie sprawę ile dostarczają nam witamin potrzebnych dla zdrowia.

 

Doceniliśmy również pracę naszych rodziców, dziadków robiących zapasy na zimę, abyśmy mieli drogocenne witaminki przez cały rok. Postanowiliśmy sami zakisić kapustę. W tym celu udaliśmy się na targ w Ryczywole, aby zakupić potrzebne produkty.

O Misiach nie zapominały koleżanki i koledzy z innych grup, które wraz z paniami zapraszały nas na spotkania z ciekawymi ludźmi. Za co serdecznie dziękujemy!

Z okazji Dnia Pluszowego Misia zostaliśmy zaproszeni do Biblioteki Publicznej w Ryczywole. Słuchaliśmy wierszy, piosenek, poznaliśmy przygody różnych misiów.

Jesteśmy małymi Misiaczkami, więc oprócz ciężkiej pracy lubimy się bawić…

 

Lubimy dostawać prezenty… naprawdę na nie zasłużyliśmy, tak stwierdziła nasza Pani.

Grudzień to miesiąc przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia…Udzielił nam się świąteczny nastrój…

Wreszcie nadszedł dzień, w którym Misie stały się aniołkami, gwiazdkami, królami, pasterzami biorąc udział w Jasełkach.

 

Poznaliśmy tradycje świąteczne, czerpaliśmy radość z nadchodzących świąt. Ciężką pracę wynagrodziło nam spotkanie z Gwiazdorem!!!

 

Najpiękniejszy moment w tym  dniu… łamanie się opłatkiem, składanie życzeń, wspólny obiad…

Nauczyliśmy się, że należy szanować nie tylko najbliższych, ale także wszystkich ludzi biednych, czy bogatych, bo wszyscy mają prawo do szczęścia i godnego życia.

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU ŻYCZĄ MISIE Z PANIĄ

 

Przedszkolne Jasełka

W okresie przedświątecznym dzieci z grup starszych- „Żabek”, „Misiów” oraz „Pszczółek” przygotowywały się do przedstawienia historii narodzenia Jezusa. Już od samego rana w dniu 22. grudnia w przedszkolu  panowała świąteczna atmosfera, ponieważ słychać było kolędy i podśpiewywanie małych aktorów. Niebawem wszyscy zebraliśmy się  w sali i z wielką ciekawością oczekiwaliśmy na przedstawienie. Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle  bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem.  Wszystkich ogarnęła magia występów przedszkolaków. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne. Dzieci zaprosiły młodszych przedszkolaków do wspólnego śpiewania kolęd. Wszystkim występującym przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni. Dziękujemy serdecznie dzieciom i Paniom- p. A. Markwitz, p. M. Haupa, p. M. Napierale za doskonałe przygotowanie uroczystości.

Na zakończenie Pani dyrektor Elżbieta Matuszak złożyła wszystkim świąteczne życzenia.

Następnie wszystkie dzieci zasiadły do świątecznie nakrytych stołów, na których pojawił się opłatek i tradycyjne potrawy. Wielką atrakcją dla dzieci w tym dniu była wizyta Gwiazdora, który obdarował dzieci prezentami.

To był naprawdę dla wszystkich wyjątkowy dzień.

 

PRZEDŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA U KOTKÓW

Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich szczególnym przeżyciem. Najbardziej ekscytującym jest jednak okres przedświąteczny. Przygotowania do świąt w grupie Kotków były bardzo pracochłonne. Przedszkolaki w grudniu poznały tradycje świąteczne, zdobiły salę, ubierały choinki, tworzyły prace plastyczne, uczyły się kolęd i piosenek o tematyce świątecznej. Największym przeżyciem dla Kotków okazały się odwiedziny Gwiazdora oraz wspólny wigilijny obiad.

WIGILIA U JEŻYKÓW

Czas przed świętami Bożego Narodzenia, to w naszym przedszkolu czas wyjątkowy. Jego nieuwieńczeniem jest Przedszkolna Uroczystość Wigilijna. Już tradycyjnie mogliśmy ten wyjątkowy dzień rozpocząć od obejrzenia Jasełek przygotowanych przez najstarszych kolegów. Potem odwiedził nas gość specjalny – Gwiazdor. Na koniec życzyliśmy sobie wszystkiego, co najlepsze dzieląc się opłatkiem i zasiedliśmy do obiadu, który tego dnia odbywa się w świątecznej scenerii.

Tagi:

JEŻYKOWE MARZENIA

W grudniu Jeżyki brały udział w I Ogólnopolskim Konkursie literacko – plastycznym „Kolorowe marzenia przedszkolaków – napisz swój wiersz” , zorganizowanym przez Miejskie Przedszkole im. Koniczynki w Rudzie Śląskiej. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie wiersza na podany temat oraz wykonanie do niego ilustracji. Niestety nie udało nam się zdobyć żadnej nagrody, ale nie zmartwiło nas to, bo konkurencja była ogromna. Poniżej publikujemy wiersz przesłany na konkurs.

Jeżykowe marzenia”

Dziś w przedszkolu super dzień!

W daleką podróż wybraliśmy się.

Kolorowe marzenia krążą wokoło,

A „Jeżyki” popiskują wesoło!

                   Franek marzy o dalekiej podróży,

                   A Mariolka o największej róży.

                   Jankowi marzy się lot w kosmos,

                   Agatce anielski głos.

Marcel, Franek i Kuba twierdzą, że będą strażakami,

Na to Tosia woła: „Jesteście niezłymi chojrakami!”

Emilka marzy, żeby być tancerką,

Lilka pragnie zostać fotoreporterką.

                   Za to Artur marzy o spotkaniu z Lewandowskim,

                   A Antkowi śni się bycie Pudzianowskim.

                   Pola i Ola chcą mieszkać z Calineczką,

                    Kubuś chętnie polatałby z biedroneczką.

Tośka i Amelia chcą znaleźć koniec tęczy,

Dominik co dzień dziadka o własny traktor męczy.

Karinka i Majka chętnie wróżkami by zostały,

Olek o morskiej wyprawie mówi przez dzień cały!

                   Martysi i Agaty marzeniem jest Kopciuszka bal,

                   Norbert chce jak Phelps pływać pośród  fal.

                   Floruś i Miłosz piratami będą

                   I dalekie lądy zdobędą

Ale najważniejsze jest to…

Że każdy ma marzenia i co?

Kolorowe życie dzięki nim mamy,

I co dzień szeroko się uśmiechamy!

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE

Znalezione obrazy dla zapytania serce

Już tradycyjnie w grudniu w naszym przedszkolu panie: Sabina Marcinkowska i Justyna Kozłowska zorganizowały Świąteczną zbiórkę darów dla podopiecznych Wielofunkcyjnej Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej w Wągrowcu. Jak zwykle przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, z efekt przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania. Wszystkim, którzy okazali serce dzieciom z całego serca, w imieniu własnym, dyrekcji placówki oraz wychowanków, dziękujemy!!!!

Wigilia u Biedronek

Nasze Biedroneczki potrafią opisać tradycję związane z Świętami Bożego Narodzenia. Przygotowując się do świąt uczestniczyły w ubieraniu choinki, dekoracjach sali. Samodzielnie wykonały ozdoby świąteczne. Na koniec uczestniczyły w przedszkolnych jasełkach i zjadły obiad wiglijny.

20161220_12164920161221_13585820161205_130046120161205_130200120161222_115005   sdc15663sdc1562820161222_103605

ŚWIĄTECZNE PRZYGOTOWANIA TYGRYSKÓW

W grudniu wzbogacaliśmy swoją wiedzę na temat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Braliśmy udział w przedszkolnym konkursie na „Świątecznego Anioła”. Dzięki pomocy ekspertów – Rodziców, poznaliśmy zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe, śpiewaliśmy kolędy, świąteczne piosenki. Wykonaliśmy ozdoby na choinkę, upominki dla Rodziców. Dla naszych najbliższych przygotowaliśmy Jasełka, które (ze względu na chorobę aktorów J) zaprezentujemy w pierwszych dniach stycznia. Odwiedził nas pisarz – pan Łukasz Zaranek, który opowiadał nam o świętach, swoich zainteresowaniach do pisania książek oraz przeczytał  bajkę „Wieczór wigilijny”. Przybył do nas  Gwiazdor, który obdarował każdego Tygrysa słodyczami i niespodzianką. W ostatnim dniu pobytu w przedszkolu obejrzeliśmy przedstawienie jasełkowe w wykonaniu dzieci ze starszych grup, wspólnie śpiewaliśmy kolędy, składaliśmy sobie świąteczne życzenia, dzieliliśmy się opłatkiem i wreszcie wszyscy zasiedliśmy do stołu z siankiem pod obrusem, jedząc wigilijny obiad. To były bardzo pracowite, pełne wrażeń ostatnie dni 2016 roku. Życzymy wszystkim Wesołych Świąt oraz Szczęśliwego Nowego Roku – już 2017!

Spotkanie świąteczne Biedronek i Zajączków

 

W okresie przedświątecznym zostaliśmy zaproszeni przez grupę Zajączków na przedstawienie świąteczne. Zajączki przedstawiły nam tańce i piosenki świąteczne z wykorzystaniem różnym rekwizytów. Na koniec poczęstowały nas własnoręcznie przygotowanymi pierniczkami. W tym momencie dzieci złożyły sobie życzenia. Były bardzo miło i smaczne. Dziękujemy dzieciom i paniom za zaproszenie.

20161221_104722 20161221_104733 20161221_105035