DZIEŃ CHŁOPCA U JEŻYKÓW

DZIEŃ CHŁOPCA U JEŻYKÓW

30 wrzesień to doprawdy wyjątkowa data w kalendarzu! Wszyscy chłopcy – starsi oraz młodsi na całym świecie mają wtedy swoje wielkie święto! Nie inaczej było u Jeżyków! Już od samego rana dało się wyczuć odświętną atmosferę! Dziewczynki wraz z Panią odśpiewały chłopcom uroczyste „Sto lat” i złożyły bohaterom dnia najserdeczniejsze życzenia, a po słodkim poczęstunku wręczyły małym mężczyznom drobne upominki. Widok uśmiechniętych buziek jeżykowych chłopaków na długo pozostanie w naszej pamięci!

Święto Ziemniaka

     23 września dzieci z naszego przedszkola w szczególny sposób przywitały Panią Jesień. Od samego rana z wielką radością opowiadały o wycieczce na pole. Rada Rodziców naszej placówki oraz Państwo  A. M. Michałowscy z Tłukaw przygotowali dla przedszkolaków prawdziwe Święto Ziemniaka! Wszystkie dzieci dzisiaj mogły dowiedzieć się, skąd tak naprawdę mamy ziemniaki w naszych kuchniach. Dzieci zaopatrzone w koszyczki i wiaderka z wielkim zaangażowaniem zabrały się do zbierania ziemniaków. Sprawiało im to wielką radość. Przedszkolaki poznały również maszyny rolnicze potrzebne do wybierania ziemniaków z ziemi. Wielką atrakcją podczas tej imprezy okazały się również zabawy plastyczne z ziemniakami. Każda grupa przedszkolna  wykonała swój niepowtarzalny wzór na papierowych obrusach. Podczas pobytu w sali wiejskiej w Zawadach dzieci mogły czerpać radość z zabaw ruchowych na placu zabaw. Rodzice oczywiście przygotowali dla dzieci różne smakołyki. Podczas Święta Ziemniaka dopisywała nam piękna, słoneczna pogoda oraz wspaniałe humory. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tak udanej imprezy.

WYCIECZKA ,,ZAJĄCZKÓW” I ,,TYGRYSKÓW” DO MUZEUM MŁYNARSTWA W JARACZU

              W słoneczny, czwartkowy poranek – 22 września – ,,Zajączki” i ,,Tygryski”, wyruszyły na wycieczkę do Muzeum Młynarstwa w Jaraczu.  Przedszkolaki mogły spróbować swoich sił w pracach związanych z produkcją kaszy i mąki. Czynności takie jak mielenie, tłuczenie, przesiewanie za pomocą specjalnych urządzeń jak stępy, żarna czy sita sprawiły wszystkim wiele radości. Po ciężkiej pracy, dzieci pod opieką Pana Mateusza Klepki – przewodnika i etnologa przystąpiły do zwiedzania muzeum, gdzie poznały różne sposoby  wytwarzania mąki – od czasów rozcierania zboża kamieniami, poprzez coraz bardziej udoskonalone i unowocześnione urządzenia. Po części edukacyjnej przedszkolaki spędziły wesoło czas na placu zabaw, a na koniec zajadały się pysznymi kiełbaskami z ogniska. Wycieczkę do Jaracza zaliczamy do bardzo udanych. Wróciliśmy do przedszkola bogatsi w nową wiedzę, umiejętności i doświadczenia.

JEŻYKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT

Przedszkolaki kochają swoją planetę i porządek. 22. września Jeżyki w towarzystwie Misiów udały się na spacer w okolicy Przedszkola i włączyły się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata. Pełni sił i zapału porządkowały najbliższą okolicę, a przy okazji utrwalały zasady ruchu drogowego. Okoliczni mieszkańcy z podziwem patrzyli na Przedszkolaki „w akcji”.

W magicznym zamku – spotkanie z KULTURKĄ

     W tym roku szkolnym dzieci będą mogły nadal rozwijać swoje umiejętności i wiedzę muzyczną, ponieważ w przedszkolu co miesiąc uczestniczyć będą w spotkaniach z grupą muzyczną Kogel – Mogel. Podczas pierwszego spotkania dzieci poznawały świat Walta Disneya. Fabuła spotkania toczyła się oczywiście w magicznym zamku, gdzie wszystkie bajki były po prostu poplątane. Dzieci z wielkim zaangażowaniem włączyły się do ,,rozsupływania zagadek”, mogły w ten sposób  umieścić bohaterów bajek na swoje miejsca. Z wielką przyjemnością słuchały utworów muzycznych z dziecięcych filmów animowanych. Artyści zagrali i zaśpiewali przedszkolakom piosenki  z  ,,Króla Lwa” oraz ,,Krainy Lodu”. Z bajki ,,Zaplątani” dzieci dowiedziały się, że wszyscy mają marzenia – nawet Walt Disney. Natomiast rockowe wykonanie utworu z ,,Biedronki i Czarnego Kota” było tak energetyczne, że pozwoliło wszystkim zaginionym i zaplątanym postaciom bajkowym wrócić na swoje miejsce. W ten sposób drzwi do magicznego zamku zostały otwarte i wszyscy mogli ,,wejść” w niezwykły i bajkowy świat Walta Disneya.

Wizyta Pyrka

Na początku września nasze przedszkole odwiedzili policjanci z Komendy Powiatowej w Obornikach. Policjant – starszy sierżant Paweł Witzberg przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat bezpieczeństwa. Przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą i z łatwością odpowiadały na wszystkie postawione pytania. Znały zasady przechodzenia przez jezdnię, jazdy w samochodzie, znaczenie sygnalizacji świetlnej oraz numery telefonów alarmowych. Potrafiły opowiedzieć jak należy się zachować w stosunku do nieznajomych. Poznały również zasady zachowania oraz postawy jakie należy przyjąć w sytuacji, gdy zaatakuje nas pies. Naszym Gościom towarzyszył jeszcze jeden policjant – Pyrek. Jego postać wzbudziła wśród wszystkich przedszkolaków ogromne poruszenie, zaciekawienie i radość. Każdy chciał się z nim przywitać, dotknąć, potrzymać za rękę. Na zakończenie spotkania nasi Goście cierpliwie pozowali do wspólnej fotografii. Wizyta Pyrka na długo pozostanie w pamięci naszych przedszkolaków. Bardzo dziękujemy za cenne wiadomości i miłe spotkanie.

PLONY Z PSZCZÓŁKOWEJ GRZĄDKI

Po wakacjach możemy podziwiać warzywa, które wyrosły w przedszkolnym ogródku z małych nasionek i sadzonek. Mamy tu sporą dynię, marchewki, pomidorki, buraki, pory, i bazylię oraz pachnącą lawendę. Ciekawe jak smakują nasze pomidorki? Zaraz spróbujemy!

20160919_113230 20160919_113237 20160919_113252 20160919_113331

PSZCZÓŁKI DBAJĄ O CZYSTOŚĆ ŚWIATA

Jak co roku i w tym nasza grupa wzięła udział w akcji Sprzątania Świata. Uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki ochronne Pszczółki ruszyły do walki ze śmieciami na osiedlu w pobliżu przedszkola. Warto pamiętać, że czyste środowisko służy nam wszystkim, więc dbajmy o nie wspólnie!

20160919_111454 20160919_111738 20160919_111156 20160919_112913

Adaptacja w przedszkolu

 

Dzieci z grupy Biedroneczek miały możliwość skorzystania z dni adaptacyjnych. Piękna, jeszcze letnia pogoda zachęcała nas do zabaw oraz aktywności na powietrzu. Plac zabaw jest dla przedszkolaków źródłem radości, relaksu, jak również pozwala na rozwijanie sprawności ruchowej.   Przed nami nowy rok szkolny pełen zabaw, przygód i wrażeń. Będziemy odkrywcami, artystami i twórcami, a wszystko po to, by dobrze się bawić i zdobywać nowe umiejętności. Życzymy wszystkim przedszkolakom wielu radości, nowych przyjaźni i niezapomnianych przeżyć, a rodzicom owocnej współpracy z nami.

20160830_103005 20160830_102316 20160830_101908 20160830_095206 20160822_101138 20160822_100522 20160830_110005 20160830_103844

12