KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW TEŻ KOCHAMY – DZIEŃ BABCI I DZIADKA U JEŻYKÓW

KOCHAMY NASZE BABCIE I DZIADKÓW TEŻ KOCHAMY – DZIEŃ BABCI I DZIADKA U JEŻYKÓW

Mimo, że styczeń jest zimowym miesiącem, pełnym chłodnych dni, są takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu –   to Święto Babci i Dziadka. Ten  dzień jest niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości.

W sobotę, 28. stycznia  sala Gminnego Ośrodka Kultury w Ryczywole zapełniła się po brzegi gośćmi, to Jeżyki podejmowały swoje ukochane Babcie i ukochanych Dziadków na corocznej Uroczystości z okazji ich święta. Wierszem i  piosenką  dzieci  dziękowały  swoim babciom i dziadkom za poświęcony czas, wspólne zabawy, spacery, za dobre rady i pomoc w trudnych chwilach. Na koniec obdarowały gości upominkami i zaprosiły do wspólnej zabawy. Spotkanie upłynęło w miłej i odświętnej atmosferze, a dzieci miały okazję poczuć się wyjątkowo pełniąc rolę gospodarza uroczystości.

 

PRACOWITE JEŻYKI

Mimo zbliżających się ferii Jeżyki nie próżnowały. Tuż przed rozpoczęciem zimowego wypoczynku gościliśmy w naszej grupie p. Ewelinę – mamę Kubusia, która przeczytała dzieciom książeczkę i wprowadziła dzieci w cudowny świat literatury dziecięcej. Odwiedziła nas również p. Magda – mama Janka, która przeprowadziła dodatkowe zajęcia z języka angielskiego. Mamom serdecznie dziękujemy!!!

PRZEDSZKOLNY BAL KARNAWAŁOWY

     Bal karnawałowy w naszym przedszkolu tradycyjnie odbywa się w ostatni dzień przed rozpoczęciem ferii. W tym roku również wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na to wydarzenie. Nasz balik prowadzony był przez animatora, który zaprosił dzieci do Krainy Gangu Świeżaków. Dzieci bawiły się oczywiście z bohaterami ŚWIEŻOGRODU, a chwilami niestety naszą zabawę zakłócał GANG PANA CHORÓBKI. Dzieci broniąc Świeżogrodu bez problemu poradziły sobie z różnymi zadaniami i nie pozwoliły żadnym zarazkom i bakteriom wejść na nasz bal. Podczas baliku wszystkim dopisywał świetny humor, a nasze Maluchy były wprost nie do poznania w swoich wspaniałych strojach. Wszystkie dzieci były bardzo podekscytowane dzisiejszym dniem – dziękujemy Rodzicom za przygotowanie karnawałowego stroju, który dał dzieciom wiele radości w przeżyciu balu. Dla niektórych przedszkolaków był to przecież pierwszy, prawdziwy bal!

http://

Projekt – Ja i moja rodzina w przemijającym czasie

W styczniu Pszczółki realizowały projekt edukacyjny „Ja i moja rodzina w przemijającym czasie”. Dzieci zgłębiały tajniki przemijania, czasu, poznawały dawne i współczesne czasomierze i zegary, uczyły się odczytywać i ustawiać pełne godziny na zegarze. Zastanawiały się, jak żyło się dawniej, kiedy ich rodzice i dziadkowie byli dziećmi, jak się bawili, spędzali czas w domu, przedszkolu i szkole.

Finałem projektu było spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Nasi goście obejrzeli Jasełka, a następnie zostali zaproszeni przez Pszczółki na wspólne spędzenie czasu przy kawie i cieście. Wnuczęta umiliły im czas recytując wierszyki i śpiewając piosenki o sympatii, szacunku i miłości, którą darzą swoich dziadków. Na koniec były uściski i łzy wzruszenia oraz przygotowane przez dzieci upominki.
 To styczniowe popołudnie zostanie długo w naszej pamięci.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W GRUPIE TYGRYSKÓW

Babci i dziadka przyznać to trzeba, każdemu dziecku w życiu potrzeba

Babcia i dziadek wciąż o nas dbają, tak jak rodzice bardzo kochają!

W środę, 25 stycznia w grupie Tygrysków odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Na początku naszym Gościom  przedstawiliśmy Jasełka. Dziadkowie byli zachwyceni umiejętnościami aktorskimi  i wokalnymi swoich wnucząt. Sami również bardzo się zaangażowali i wspólnie z nami śpiewali kolędy. Potem zaprezentowaliśmy inscenizację piosenki Haliny Kunickiej „Orkiestry Dęte”, graliśmy na bum-bum rurkach, śpiewaliśmy piosenki. Skeczem „Prognoza pogody dla Gminy Ryczywół” oraz „Maszyna prawdy”  rozbawiliśmy  wszystkich do łez. Na zakończenie wręczyliśmy naszym Gościom przygotowane laurki, prezenty, kwiaty,  obdarowaliśmy słodkimi całusami oraz ugościliśmy wyśmienitym  ciastem przygotowanym przez nasze kochane mamy. Wszystkim bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji tak wspaniałego i wzruszającego spotkania. Kochane babcie, drodzy dziadkowie zapraszamy do nas za rok !

Przedszkolne Jasełka dla rodziców i dziadków

Tuż po świętach starsze przedszkolaki z grup Misiów, Żabek i Pszczółek zaprosiły rodziców, a następnie babcie i dziadków na przedstawienie jasełkowe. Dzieci włożyły w przygotowanie spektaklu dużo pracy i zaangażowania. Rodzice mogli być dumni ze swoich pociech, pięknie recytujących teksty swoich ról i śpiewających kolędy. Spotkanie upłynęło w świątecznym nastroju, który podkreśliły dekoracje i kostiumy. Dziękujemy rodzicom za poświęcony czas i przygotowanie kostiumów do ról dzieci oraz paniom woźnym za pomoc w  dekorowaniu scenografii. To były dwa udane, nastrojowe i ciepłe spotkania!

KOCHANA BABCIU, KOCHANY DZIADKU – UROCZYSTOŚĆ U ZAJĄCZKÓW

   W poniedziałek z wielką niecierpliwością czekaliśmy na naszych kochanych gości, ponieważ od dłuższego czasu przygotowywaliśmy dla nich niespodziankę. Z zaangażowaniem zrobiliśmy prezenty, które wykonywaliśmy w wielkiej tajemnicy. W ich przygotowanie każdy z nas włożył naprawdę wiele pracy i serca, dlatego były takie wyjątkowe. Zaprosiliśmy też mamę Zosi, która pomogła nam zrobić wspaniałe słodkie ciasteczka w kształcie różyczek. Różyczki wyszły nam bardzo dobrze, pachniały cynamonem i wanilią. Wreszcie, gdy nadszedł wyczekiwany dzień i przyszli do nas NASI WSPANIALI GOŚCIE z wielkim zaangażowaniem zaprezentowaliśmy nasze śmieszne zabawy z ZAJĄCZKOWA. Na zakończenie złożyliśmy piękne i wzruszające życzenia. Nasi goście zostali obdarowani prezentami i kwiatami. Byliśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy przygotować taką niespodziankę.

http://

ZIMA – EDUKACYJNY PROJEKT ZAJĄCZKÓW

     Ostatnio wiele czasu poświęciliśmy na zimowe zabawy badawcze. Grupa Zajączków postawiła sobie wiele pytań problemowych, dzięki którym przystąpiliśmy do wielu ciekawych zabaw , obserwacji oraz eksperymentów. Prowadziliśmy obserwację ptaków i przygotowaliśmy dla nich smakołyki. Ciekawym doświadczeniem dla nas było odkrywanie zjawiska topnienia, zamarzania oraz poszukiwania odpowiedzi na pytanie ,,dlaczego dzisiaj nie wychodzi nam lepienie bałwanka, co się dzieje z tym śniegiem? W bardzo mroźny dzień zaprosiliśmy do naszej sali mamę Adriana, panią Sylwię, która pokazała nam świetne eksperymenty. Wspólnie zrobiliśmy sztuczny śnieg – pachnący i kolorowy. Robiliśmy też lodowiec, w którym zatopione były dinozaury, a kolorowe, lodowe kule wprawiły nas po prostu w zachwyt. Codziennie z wielką niecierpliwością oczekiwaliśmy wyjścia na plac zabaw, gdzie świetnie bawiliśmy się na sankach, lepiliśmy Olafa, poszukiwaliśmy tropów na śniegu i podziwialiśmy wspaniałe śniegowe płatki. Zima chyba wiedziała, że w naszej grupie dzieją się takie ciekawe zabawy więc sypnęła śniegiem i poszczypała nas mrozem w nos i policzki.

http://

Projekt edukacyjny – ZIMA w grupie Tygrysków

Tygryski przez ostatnie dwa tygodnie realizowały projekt edukacyjny – Zima. Po raz kolejny próbowaliśmy uzyskać odpowiedź na różne interesujące nas pytania. W czasie trwania projektu mieliśmy też dużo szczęścia, bo mogliśmy rozmawiać o zimie – doświadczając jednocześnie śniegu, lodu i mrozu, co nie zawsze jest teraz zimą tak pewne. Zorganizowaliśmy Centrum Badawcze, poznaliśmy różne dyscypliny sportowe, wzbogaciliśmy słownictwo. Mama Kamila kolejny już raz przygotowała dla nas ciekawe doświadczenia i eksperymenty związane tym razem ze śniegiem i lodem, a tata Kamila oraz mama Wojtka pokazali nam swój sprzęt narciarski, dzięki czemu każdy chętny Tygrysek mógł choć przez chwilę poczuć się jak na stoku narciarskim. Obserwowaliśmy topniejący śnieg i sprawdzaliśmy czystość powstałej z niego wody. Babcia Dawida przeczytała nam bajkę „Zima u Kubusia Puchatka”, wykonaliśmy ciekawe prace plastyczne.  Ćwiczyliśmy sprawne ubieranie rękawiczek, kurtek, czapek i szalików aby potem bawić się na śniegu, rzucać śnieżkami, zjeżdżać na sankach, lepić bałwany, obserwować lodowe sople i szron na gałązkach drzew. Poznaliśmy jak działa termometr, podejmowaliśmy próbę odczytywania temperatury. Wiemy jak mieszkają i żyją Eskimosi oraz jakie zwierzęta można spotkać w Dalekiej Północy. Dowiedzieliśmy się, że zima jest piękną porą roku, ale też może być bardzo niebezpieczna i ciężka do przetrwania dla ludzi i zwierząt.

Na zakończenie projektu zaprosiliśmy do wspólnych, zimowych zabawy naszych sąsiadów – grupę Żabek. Wszyscy mogliśmy się wykazać wiedzą, rozwiązując zagadki słowne, quiz, oraz dopingować innych w sprawnym ubieraniu się na sanki.  Wiele radości sprawiła wszystkim zabawa folią malarską, imitującą lód, skoki po lodowych krach, zabawa ze śpiewem „Pingwinek”, ćwiczenia oddechowe z wykorzystaniem słomek. Dużo śmiechu, pisków i radości dostarczyły dzieciom same panie – rysując z zawiązanymi oczami bałwanki. Największą frajdę sprawiła jednak wszystkim bitwa na śnieżki – papierowe oczywiście.

Deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego

Szanowni Państwo

Od 1 lutego do 24 lutego br. Rodzice dzieci już uczęszczających do przedszkola będą mogli składać deklaracje o kontynuacji wychowania przedszkolnego w Przedszkolu Publicznym w Ryczywole na rok szkolny 2017 – 2018.

Formularze deklaracji można pobrać ze strony internetowej przedszkola (zakładka dokumenty) lub w sekretariacie przedszkola (w godz od 8:00 do 12:00). W celu uniknięcia pomyłek proszę zwrócić uwagę, jaką deklarację Państwo pobierają – musi być ona zgodna z wiekiem Państwa dziecka.

Elżbieta Matuszak

12