Cała Polska czyta dzieciom – spotkanie w Bibliotece Publicznej w Ryczywole

Cała Polska czyta dzieciom – spotkanie w Bibliotece Publicznej w Ryczywole

W dniu 30 maja, nasze przedszkolaki skorzystały z zaproszenia pracowników Biblioteki Publicznej w Ryczywole, gdzie w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mogły wysłuchać bajek czytanych przez zaproszonego gościa, sierżanta policji –  panią Milenę Wiese. Pani Milena wzbogaciła również wiedzę dzieci na temat odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy policjanta, zapoznała ze strojem i rekwizytami niezbędnymi w codziennej służbie. Nasze przedszkolaki wykazały się ogromną wiedzą, odpowiadając prawidłowo na zadawane przez panią Milenę pytania. Bardzo dziękujemy za zaproszenie paniom: Aldonie Janc i Stefanii Zielińskiej, a pani Milenie za ciekawe zaprezentowanie literatury dziecięcej.

WYCIECZKA JEŻYKÓW DO POZNANIA

Na dzień 30. maja Jeżyki czekały długo i z niecierpliwością. Tego dnia, wraz z rodzicami, wyruszyliśmy do Cinema City w Poznaniu. Najpierw wzięliśmy udział w zajęciach dydaktycznych, organizowanych przez kino w ramach ogólnopolskiego projektu „Zdrowy Przedszkolak”, a potem obejrzeliśmy film „Smerfy 3 – poszukiwacze zaginionej wioski”

JEŻYKOWY OGRÓDEK BUTELKOWY

Jeżyki kończąc realizowanie projektu edukacyjnego „Co lubią rośliny?” stworzyły wspaniały butelkowy ogród. Odświeżyliśmy także nasze oponowe klomby sadząc w nich nowe rośliny. A że przez trzy tygodnie dowiadywaliśmy się czego potrzebują rośliny do prawidłowego rozwoju bez kłopotu potrafiliśmy zasadzić kwiatki. Teraz z dumą, ale i zaciekawieniem będziemy obserwować, jak wspaniale rosną…

PIKNIK NA LEŚNEJ POLANIE

        Dzieci z grupy Zajączków zaprosiły SWOICH RODZICÓW na spotkanie na leśnej polanie obok domku myśliwskiego ,,Żerenie” w Igrzynie. Majówka z rodzicami to dla ZAJĄCZKÓW świetna okazja, aby podziękować im za trud wychowania. Dzieci wierszami i piosenkami opowiedziały rodzicom o swojej miłości do nich. Ze wzruszeniem i wielkim przeżyciem wręczyły prezenty i kwiaty oraz złożyły gorące życzenia. Po krótkiej części artystycznej wszyscy zajadali się pysznymi pączusiami i rogalikami, no i oczywiście smażonymi kiełbaskami. Podczas pikniku nie zabrakło też rywalizacji i zabaw sportowych, podczas których zarówno rodzice jak i dzieci świetnie bawili się. Ten wspólnie spędzony czas dla ZAJĄCZKÓW I ICH NAJBLIŻSZYCH na pewno na długo zostanie w pamięci. Dziękujemy wszystkim RODZICOM za wielkie zaangażowanie i pomoc. Panu Remigiuszowi Majchrzakowi za gorące i serdeczne przyjęcie w tak urokliwym miejscu.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d116839942kP459892199o2l1/piknik-na-lenej-polanie

Podziękowanie

W imieniu pani Dyrektor Przedszkola Publicznego w Ryczywole oraz nauczycieli jeszcze raz dziękujemy wszystkim Rodzicom i Dzieciom za ogromne zaangażowanie i udział w akcji „Książka dla szpitala”. Specjalne podziękowania przekazujemy również od personelu i  małych pacjentów Oddziału Pediatrycznego Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Obornikach.

 

MRRRUCZNA WIOSKA – MUSICAL

      To już niestety ostatnie przedstawienie muzyczne w tym roku szkolnym. Dzieci, tym razem przeniosły się w świat musicalu – przedstawienia tanecznego, a przede wszystkim wokalnego. Dzisiaj dosłownie słuchaliśmy ,,kociej muzyki” – ponieważ musical opowiadał nam o kociej wiosce i kotach, które wybierały się na bal. Podczas przedstawienia usłyszeliśmy różne odgłosy kotów, Niekiedy było słychać wesołe podśpiewywanie Czarodziejskiego Kota Mefistofelisa, poznaliśmy też złośliwe miauczenie niezbyt dobrego kota – Złośliwego Kota Makiawelego. Spodobał się nam bardzo Śmieszny Kotek Ram –tam – tamek, który wszystko robił na odwrót. Kotka Grizabella, która właściwie była królową zaśpiewała nam swoją smutną historię. Wszystkie perypetie w kociej wiosce związane z pogodą oraz z przygotowaniem do balu na szczęście zakończyły się szczęśliwie. W czasie musicalu, my również włączyliśmy się do kociej muzyki i pomagaliśmy wszystkim kotkom zaśpiewać te niezwykłe mrrruczanki. Dziękujemy Pani Ewie i Pani Ani oraz Panu Zbyszkowi za to ciekawe przedstawienie. A Panu Krzysztofowi za grę na instrumencie.

NIEZWYKŁA HODOWLA W GRUPIE ZAJĄCZKÓW

  Prace w ogródku przedszkolnym zainspirowały nas do prowadzenia obserwacji niektórych robaków. W naszej sali założyliśmy hodowlę dżdżownic. Z wielką ciekawością obserwowaliśmy sposób poruszania się, nawet sami podejmowaliśmy różne próby zabaw ruchowych. Wiemy, że dżdżownice chociaż może nie wyglądają atrakcyjnie to przecież w świecie przyrody odgrywają ogromną rolę. Każda okazja do poszerzania naszych wiadomości i umiejętności przyrodniczych jest dla nas bardzo cenna. Podczas prowadzonych obserwacji mogliśmy też rozwinąć swoje umiejętności matematyczne, ruchowe, plastyczne.
TE ZABAWY BYŁY SUPER!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d114888724kP445729268o2l1/hodowla-ddownic-w-grupie-zajczkw

III GMINNY KONKURS RECYTATORSKI POD HASŁEM „O DOBRYM ZACHOWANIU WIERSZEM”

17. maja w Przedszkolu Publicznym w Ryczywole odbył się III Gminny Konkurs recytatorski. Tegoroczna edycja konkursu odbywała się pod hasłem: „O dobrym zachowaniu wierszem”, a celem konkursu było rozwijanie wśród dzieci zainteresowania poezją, wspieranie działań twórczych dzieci w różnych formach aktywności, a w szczególności utrwalenie zasad dobrego zachowania oraz nawiązanie współpracy między placówkami i integracja dzieci z przedszkoli działających na terenie gminy.

W konkursie wzięły udział przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Ryczywole oraz Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ludomach. Dzieci prezentowały swoje umiejętności w dwóch kategoriach wiekowych – 3-4-latki oraz 5-6- latki.

W każdej kategorii wiekowej jury konkursowe, w składzie: Aldona Janc – kierownik Biblioteki Publicznej w Ryczywole, Hanna Nogalska – nauczyciel j.polskiego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ludomach oraz Joanna Buszkiewicz-   przedstawiciel Rady Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Ryczywole, wyłoniło po trzech laureatów, którzy zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi:

3-4- latki:

  1. miejsce: Franciszek Waliński (Przedszkole Publiczne w Ryczywole)
  2. miejsce: Mikołaj Nowak (Przedszkole Publiczne w Ryczywole)
  3. miejsce: Zuzanna Szewczak (Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ludomach)

5-6-latki:

  1. miejsce: Cyprian Kmiotek (Przedszkole Publiczne w Ryczywole)
  2. miejsce: Aleksandra Koplin (Przedszkole Publiczne w Ryczywole)
  3. miejsce: Jakub Jasiński (Przedszkole Publiczne w Ryczywole)

Każdy uczestnik konkursu otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książeczkę.

Dziękujemy Radzie Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Ryczywole oraz prywatnym darczyńcom za ufundowanie nagród.

Organizatorkami konkursu były panie: Sabina Marcinkowska, Aldona Markwitz i Justyna Kozłowska

WYCIECZKA DO OGRODNIKA

Jeżyki, w ramach realizacji projektu „Co lubią rośliny?”, wybrały się na wycieczkę do gospodarstwa ogrodniczego pana Szymkowiaka. Dowiedzieliśmy się jak to się dzieje, że możemy kupić piękne kwiaty w kwiaciarni i ile to kosztuje wysiłku i pracy…

12