ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W TYGRYSKACH

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO W TYGRYSKACH

W czwartek, 22 czerwca, w grupie Tygrysków odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017. Tygryski zaprosiły swoich rodziców, którzy bardzo licznie przybyli, aby zobaczyć swoją pociechę w tak ważnym  dniu. Dzieci prezentowały wierszyk i piosenki o tematyce wakacyjnej, po czym każdy za wspólne zabawy i zajęcia otrzymał dyplom, tygryskowy kubek oraz płytę ze zdjęciami z najważniejszych wydarzeń w Tygryskach, a działo się, OJ DZIAŁO ! Rodzice za współpracę, zaangażowanie w życie grupy,  otrzymali gorące podziękowania. Spotkanie zakończyło się pogadanką na temat bezpieczeństwa podczas wakacyjnego odpoczynku.

Do zobaczenia za dwa miesiące.

Życzymy wszystkim bezpiecznych, pełnych wrażeń  wakacyjnych wypraw !

 

 

ZAJĄCZKI ,,WYJEŻDŻAJĄ” NA WAKACJE

       Rok szkolny kończy się, więc na krótki czas musimy się pożegnać. Z tej okazji przygotowaliśmy małą uroczystość. Zaprosiliśmy naszych rodziców i wraz z nimi oglądając prezentację pt.: ,,ZAJĄCZKI W CZTERECH PORACH ROKU” przez moment przypomnieliśmy sobie różne i ważne dla nas wydarzenia z mijającego roku szkolnego. Prezentowane zdjęcia wzbudziły w nas wiele radości. Co chwilę słychać było nasze okrzyki zachwytu, wspominaliśmy te miłe spotkania, wycieczki i zabawy…
Rodzicom oraz naszym Paniom wręczając kwiaty podziękowaliśmy za pomoc i opiekę. Podczas uroczystości w tym gorącym i pełnym wrażeń dniu chłodziliśmy się pysznymi lodami.
Na zakończenie uroczystości wszyscy z dyplomami w dłoniach oraz kolorowymi prezentami ,,wsiedliśmy” do naszego autobusu i śpiewając po angielsku piosenkę ,,WHEELS ON THE BUS” wyjechaliśmy na WAKACJE!!!
DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA CAŁY ROK SZKOLNY.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d122992324kP505921645o2l1/grupa-zajczkw-w-czterech-porach-roku

Pożegnanie przedszkola

                   Pożegnanie przedszkola przez starszaków odbywa się przez dwa dni w naszym przedszkolu. Już w środę 21 czerwca najstarsze grupy, czyli Misie, Żabki i Pszczółki żegnały pracowników przedszkola oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup. Z tej okazji odbyło się uroczyste spotkanie, gdzie dzieci  wierszykami i piosenkami podziękowały pani dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługowym za wspólnie spędzone lata w przedszkolu. Wspominali przedszkolne chwile z nostalgią i łezką w oku myśląc o dalszej nauce w szkole.
               Natomiast w czwartek 22 czerwca odbyła się uroczystość pożegnania przedszkola w obecności rodziców naszych starszaków. Po programie artystycznym pani dyrektor wręczyła już absolwentom dyplomy ukończenia przedszkola. Podziękowała również rodzicom za owocną współpracę na rzecz dzieci i naszej placówki. Następnie odbyły się ostatnie spotkania w salach i pożegnania z paniami wychowawczyniami. Te wzruszające momenty na zawsze zapiszą się w naszej pamięci.
              A już teraz upragnione wakacje, czyli czas wypoczynku, zabawy, wyjazdów i podróży. Zatem udanych i bezpiecznych wakacji dla wszystkich, a dla starszaków powodzenia w szkole!!!

RODZICE CZYTAJĄ… JEŻYKOM

Jak powszechnie wiadomo codzienne czytanie jest dobrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość. Dlatego też,nasze przedszkole, corocznie, bierze udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska czyta dzieciom”.

Rodzice Jeżyków również włączyli się w akcję i chętnie przychodzili do przedszkola poczytać dzieciom. Te odwiedziny są zawsze dla dzieci bardzo ważne. Zarówno dla całej grupy, która chętnie i uważnie słucha nowych bajek, jak i dla dziecka, którego rodzic nas odwiedza – bo to duma, wyróżnienie i przywilej…

OSTATNIA WYCIECZKA JEŻYKÓW W TYM ROKU SZKOLNYM…

W czwartek 22. czerwca, tuż przed zakończeniem roku szklonego, Jeżyki wybrały się na ostatnią wycieczkę przed wakacjami. Tym razem skorzystaliśmy z zaproszenia Państwa Walińskich i zwiedziliśmy pieczarkarnię Łuk – Mar. Poznaliśmy proces produkcji i przetwarzania pieczarek, mogliśmy osobiście brać udział w zbiorze grzybów. Z zaskoczeniem odkryliśmy, że pieczarki mogą być także brązowe. Na koniec czekała na nas niespodzianka… Każdy mógł zabrać ze sobą zebrane przez siebie pieczarki!!! Państwu Walińskim gorąco dziękuję!

SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW Z PRZEDSTAWICIELEM FIRMY ATA-TECHNIK

    W ostatnią środę dzieci naszego Przedszkola spotkały się z przedstawicielem firmy ATA-TECHNIK z Budzynia. Pan Bartłomiej Hagedorn opowiedział dzieciom o sposobach segregowania odpadów w naszych domach. Na podstawie filmu instruktażowego, w którym MRÓWKA wskazywała dzieciom różnego rodzaju odpady oraz pojemniki przeznaczone do ich segregacji dzieci utrwaliły sobie wszystkie wiadomości związane z ochroną naszego środowiska. Nasze Przedszkolaki dobrze wiedzą w jaki sposób segregować śmieci, wiedzą co to jest recykling i dlaczego jest tak ważny w dzisiejszych czasach.
Zbliżają się wakacje i my wszyscy chcemy odpoczywać w czystym i zadbanym środowisku. Pamiętajmy więc o tym podczas wakacyjnego odpoczynku.

Zaproszenie na przedstawienie „Spotkanie nad morzem”

W dniu 20 czerwca, nasze przedszkolaki wyruszyły do Szkoły Podstawowej w Ryczywole, gdzie zostaliśmy zaproszeni na przedstawienie pod tytułem „Spotkanie nad morzem”, przygotowane przez uczniów (Dominika Marcinkowska, Zuzanna Elzner, Anna Kleige, Wojtek Kowalewski, Kordian Nowacki, Kacper Koszny, Julia Machnik, Sandra Momot, Sandra Kamińska, Sara Leszczyńska, Paulina Kaczmarek),  pod kierunkiem pani Beaty Binkiewicz. Przedstawienie opowiadające o przyjaźni dwóch dziewczynek – Danusi i niewidomej Elzy było dla naszych dzieci doskonałą lekcją tolerancji i wrażliwości. Gra aktorów, przygotowana dekoracja, oprawa muzyczna zostały nagrodzone przez przedszkolaków gromkimi brawami. Bardzo dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy wspaniałego występu i życzymy kolejnych sukcesów.

Truskawkowy zawrót głowy w Tygryskach

Sezon truskawkowy w pełni. Również Tygryski w ostatnim tygodniu roku szkolnego, postanowiły wykorzystać te pyszne owoce do przygotowania pyszności – galaretki truskawkowej, z truskawkami oczywiście, i koktajlu truskawkowego. Wszyscy z wielkim zaangażowaniem  przystąpili do pracy, a potem do pałaszowania przygotowanych pyszności. Było super truskawkowo – tygryskowo !

WIZYTA RATOWNIKÓW WOPR

 

W czerwcu w naszym przedszkolu przywitaliśmy ratowników WOPR z Rogoźna. Przedstawili oni ciekawą pogadankę na temat bezpiecznego odpoczynku nad wodą. Dzieci miały możliwość zadawania pytań podczas prezentowania sprzętu ratowniczego, omawiania podstawowym metod udzielania i wzywania pomocy.

Bardzo dziękujemy za poświęcony czas i przygotowanie materiałów. Zapraszamy za rok.

PIKNIK RODZINNY

 

Biedroneczki, aby uczcić DZIEŃ MAMY I TATY zorganizowały piknik rodzinny. Przedstawiły swoim kochanym rodzicom przygotowany program artystyczny, wręczyły przygotowane upominki i zaprosiły do wspólnej zabawy.