WARZYWNO-OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY, czyli Tygryski poznają warzywa i owoce.

WARZYWNO-OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY, czyli Tygryski poznają warzywa i owoce.

Jesień to okres, w którym owoców i warzyw mamy pod dostatkiem. Postanowiliśmy wzbogacić wiedzę na ten temat, bliżej przyjrzeć się ich budowie, poznać korzyści płynące z ich spożywania oraz poznać sposób ich wzrostu. Z wykorzystaniem owoców i warzyw przeprowadziliśmy różne zabawy badawcze, tematyczne, matematyczne. Zorganizowaliśmy zajęcia kulinarne – owocowe szaszłyki, pieczone jabłuszka, oraz marchewkowo-jabłkowy sok były pyszne! Zabawa w sklep doskonaliła u nas umiejętność liczenia, stosowania zwrotów grzecznościowych, umiejętność sprawdzenia się w roli sprzedającego i kupującego. Wykonaliśmy różnorodne prace plastyczne, a na koniec zorganizowaliśmy wspólnie z rodzicami super wystawę z owocowo-warzywnych stworków, ludzików i innych cudaków. Dziękujemy bardzo rodzicom za pomysłowość i zaangażowanie. Dziękujemy naszemu ekspertowi – pani Magdzie, za pomoc w zajęciach kulinarnych. To były bardzo pracowite, pachnące jesienią, kolorowe dni w grupie Tygrysków.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d224316877kP818572376o1l1/jesie

KISZENIE KAPUSTY U PSZCZÓŁEK

               W ramach warzywnych wariacji dzieci z grupy Pszczółek uczyły się i samodzielnie kisiły kapustę. Podczas tych działań wiele dowiedziały się o budowie kapusty jako warzywa. Dotykały, wąchały, próbowały smaku kapusty. Uczyły się też prawidłowo używać tarki do warzyw i spróbowały swych sił przy tarciu marchwi. Poznały sprzęty w naszej przedszkolnej kuchni, tzn. dużą tarkę rozdrabniarkę, a od pań Kucharek dowiedziały się, jak i czym przyprawić kapustę, aby dobrze się kisiła. Nie zapomnieliśmy przy tym o zasadach higieny podczas działań kulinarnych, dlatego dokładnie umyliśmy ręce i założyliśmy czepki ochronne i fartuchy. To były pouczające i ciekawe doświadczenia, a przy tym wiele pozytywnych emocji.
                  Dziękujemy paniom kucharkom!!!

 

DZIEŃ DRZEWA

 

Biedronki świętując Dzień drzewa wybrały się na spacer do lasu. Celem wyjścia było uświadomienie dzieciom roli drzew w przyrodzie i ich znaczenia w życiu człowieka, kształtowanie więzi z przyrodą i pozytywnego stosunku do niej, propagowanie idei ochrony przyrody.

BIEDRONECZKI I ICH ZABAWY

 

Biedroneczki potrafią samodzielnie zagospodarować czas wolny. Dzieci chętnie uczestniczą w zabawach konstrukcyjnych na dywanie rozwijając pomysłowość, inwencję twórczą. Uczą się przy tym współpracy,umiejętnego dzielenia się zabawkami. Poza tym korzystają z kącików tematycznych m.in. kącika plastycznego.

BIEDRONECZKI TO MY

 

                                                                                                                        BIEDRONECZKI są w kropeczki …