KLAUZULA INFORMACYJNA

JEŻYKI NA DZIKIM ZACHODZIE

We wtorek 22. maja Jeżyki wybrały się na wycieczkę do Bożejewiczek, gdzie cały dzień spędziły w Silverado City – miasteczku westernowym… To był dzień pełen wrażeń. Były wyścigi konne, rzucanie lassem, pokaz jazdy kaskaderskiej na koniach, mogliśmy pobawić się na „dmuchańcach”, widzieliśmy prawdziwy napad na bank no i ujeżdżaliśmy byka!!!! Wrażenia niezapomniane!!! Dzieciaki zachwycone!!!

Spotkanie Tygrysków z poetką – panią Marią Kogut

O tym, że książki wzbogacają wiedzę, słownictwo, rozwijają  wyobraźnię nie trzeba nikogo przekonywać. Wiemy też, że w dobie tabletów, gier komputerowych coraz rzadziej do nich zaglądamy, a nawyki czytelnicze należy przecież kształtować już od najmłodszych lat. Dlatego mądre i ciekawe świata Tygryski postanowiły realizować projekt „Książka”. W ramach tego projektu odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Ryczywole i w ramach współpracy zabawiliśmy się w ilustratorów książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”. Nasze ilustracje zostały umieszczone na wystawie, gdzie mogą je podziwiać odwiedzający bibliotekę. Niezwykłym wydarzeniem była też obecność w naszej grupie przesympatycznej  poetki – pani Marii Kogut, która opowiedziała nam o swojej pisarskiej przygodzie. Niektóre wiersze pani Marii zostały przetłumaczone na język angielski i umieszczone w wydawanym w Hongkongu „World Poetry Yearbook”. Pani Maria pisze przede wszystkim  dla dorosłych czytelników, ale nam zaprezentowała wiersze, które napisała również dla dzieci. Cierpliwie i wyczerpująco odpowiadała na nasze pytania, a na koniec zaprosiła nas do zabawy przy piosence „Malowany wózek”,  wysłuchała naszych wierszyków i piosenek oraz obiecała nam, że kiedyś napisze również wierszyk o nas – Tygryskach.  To było bardzo ciekawe i sympatyczne spotkanie. Może wśród nas rośnie jakiś pisarz lub poetka.  Dziękujemy!

PIŁKA, BRAMKA, GOL! CZYLI PRZYGOTOWANIA DO MISTRZOSTW ŚWIATA W PIŁCE NOŻNEJ

W środę, 23.05.2018 roku, nasze przedszkole po raz kolejny odwiedził Artystyczny Kogel – Mogel z koncertem muzycznym „Piłka – bramka – gol!”. Temat spotkania  nawiązywał do zbliżających się  Mistrzostw Świata w piłce nożnej, które odbędą się w czerwcu w Rosji. Nasze Przedszkolaki poznały bardzo sympatyczną maskotkę XXI Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2018 – wilka Zabivake. Przyjmując odpowiednią postawę, zaśpiewały hymn narodowy oraz  poznały różne utwory piłkarskie grane na akordeonie, zachęcające do kibicowania. Dziewczynki w roli czirliderek  zatańczyły z biało-czerwonymi pomponami przy oficjalnym utworze mistrzostw świata. Niewątpliwie nasze przedszkolaki już wiedzą, jak dopingować naszą drużynę narodową podczas meczów. Wszyscy otrzymaliśmy tytuł KIBICÓW ROKU! Dziękujemy!

PRZEDSZKOLAKI W BIBLIOTECE

W dniach 23 i 24  maja nasze przedszkolaki odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Ryczywole. Panie: Aldona Janc i Stefania Zielińska czytając fragmenty książki Hanny Januszewskiej „Pyza na polskich dróżkach”, przybliżyły dzieciom postać małej bohaterki, wędrującej po polskiej krainie. Dzieci mogły przypomnieć sobie nazwy najważniejszych miejsc i miast w Polsce, oraz wysłuchać związanych z nimi piosenek. Dziękujemy Paniom za zaproszenie, przygotowaną prezentację oraz miłą atmosferę.

 

Poznajemy ekosystem łąki

          Wiosenna wizyta na łące bardzo przypadła do gustu przedszkolnym Pszczółkom. To ich żywioł. Chętnie przyglądały się życiu tego ekosystemu w powiększeniu, używając lup. Owady i rośliny łąkowe zafascynowały dzieci.  Zaczęliśmy baczniej przyglądać się światu wokół nas.    A do sali przynieśliśmy okazy przyrodnicze do dalszych obserwacji.

DROGA WODY DO KRANU, CZYLI JEŻYKI W HYDROFORNI

To, że Jeżyki charakteryzuje ogromna ciekawość świata wiedzą wszyscy nie od dziś. I, że lubią wszystko sprawdzić empirycznie też nie jest tajemnicą… Niedawno, podczas realizacji projektu edukacyjnego „Planeta Ziemia” poruszaliśmy również ważny temat dbania o naszą planetę. Wtedy właśnie Jeżyki dowiedziały się, że jednym ze sposobów dbania o Ziemię jest także oszczędzanie wody… Dzieci nurtowało jednak jedno pytanie: Jak woda trafia do naszych kranów? Wreszcie nadarzyła się okazja zaspokojenia ich ciekawości i w piątek 18. maja wybraliśmy się na wycieczkę do ryczywolskiej hydroforni. Panowie Maciej i Jacek w bardzo ciekawy sposób wyjaśnili wszystko i rozwiali wszystkie wątpliwości Jeżyków… Bardzo dziękujemy!!!

Maraton 2018

          Ryczywolskie przedszkolaki drugi raz pobiegły w IV Ogólnopolskim Maratonie Przedszkolaków „Sprintem do maratonu”, organizowanym przez wydawnictwo Bliżej Przedszkola. W biegu, który odbył się 15 maja udział wzięło 149 dzieci. Każda grupa w kolorowych koszulkach wystartowała na bieżni ryczywolskiego stadionu. Dzieciaki wytrwale obiegały stadion. Niektóre miały siły na 7 okrążeń. Nasz wynik to liczba uczestników pomnożona przez przebiegnięte metry każdego z nich, czyli w tym roku to przeszło 190 000 metrów. Niesamowita siła małych nóg. Serdecznie gratulujemy!!! Uczestnicy otrzymali medale oraz dyplomy dla całych grup przedszkolnych.
          W przedszkolu czekała na nas zdrowa przekąska, a właściwie uczta: kolorowe wiosenne kanapki, bukiety warzyw i owoców, zdrowe zbożowe ciasteczka. Każdy uczestnik biegu znalazł coś dla siebie.
           Imprezę wspierali jak zwykle nieocenieni Rodzice naszych przedszkolaków z każdej grupy oraz panie woźne. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom!
Sabina Marcinkowska i Aldona Markwitz

KONKURS – ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

                W środę, 16 maja dzieci z grupy Misiów, Tygrysków i Zajączków spotkały się podczas konkursu na temat zdrowia i bezpieczeństwa. Starsze przedszkolaki bez problemu radziły sobie z wszystkimi zadaniami. Poprzez konkurencje została sprawdzona wiedza dzieci w zakresie zdrowego odżywiania, dbania o swoje bezpieczeństwo oraz  zachowania zasad bezpieczeństwa na ulicy. Dzieci sprawnie układały historyjki obrazkowe, numery alarmowe, segregowały produkty na zdrowe i te które powinniśmy jeść sporadycznie, bez problemu odgadywały zagadki.  Przedszkolaki potwierdziły, że ich wiedza jest na wysokim poziomie i znają fundamenty zdrowia i bezpieczeństwa. Wszystkie grupy poradziły sobie doskonale i za zmagania konkursowe otrzymały dyplomy. Gratulujemy Misiom, Tygryskom i Zajączkom!

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d193118101kP631662929o2l1/konkurs-o-zdrowiu-i-bezpieczestwie

12