POŻEGNANIE W TYGRYSKACH

POŻEGNANIE W TYGRYSKACH

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że życie składa się z powitań i pożegnań. To stwierdzenie bardzo ostatnio wpisało się do naszej tygryskowej  grupy. Jeszcze nie tak dawno był wrzesień 2014 rok, gdy pełni obaw, z niepewnością przekraczaliście próg sali 25.  Wspólne 4 lata minęły tak bardzo szybko. Było wiele ciekawych wycieczek, zabawy, nauki, mnóstwo wspaniałych chwil, a nasza grupa stała się dla Was drugim domem. Dziękuję Wam Tygryski za uśmiech, żarty, radość, entuzjazm i spontaniczność. Gratuluję rodzicom tak wspaniałych dzieci. Dziękuję za owocną współpracę, za zaangażowanie w życie przedszkola, naszej grupy, za dobre słowo i wszelkie wsparcie. Dzień pożegnania był bardzo wzruszający. Dziękuję za piękne karteczki, liściki, rysunki, całusy, kwiaty i uściski. Dziękujemy rodzicom za przepyszny tygryskowy tort, a pani Mirce za upominki.  Mam nadzieję, że albumy, które  otrzymaliście będą Wam często przypominać czas spędzony w przedszkolu.

Życzę  wszystkim słonecznych, pełnych przygód, ciekawych wakacji i wielu sukcesów w szkole.

Pani Monika Szczecina

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d202274974kP643374123o1l1/tygryski

POŻEGNANIE ZAJĄCZKÓW Z PRZEDSZKOLEM

        Nadszedł czas rozstania. Razem bawiliśmy się przez trzy lata i już większość z nas musi pożegnać przedszkole, ponieważ od września rozpoczynamy nową przygodę ze szkołą. Do rozstania przygotowywaliśmy się już od dłuższego czasu. Nasza pani zaprowadziła nas do szkoły, abyśmy mogli się troszeczkę zapoznać z tym co nas czeka w przyszłości. W ciągu trzech lat wspólnie pokonywaliśmy różne problemy. Każdy z nas był inny i musiał pracować niekiedy więcej, aby pokonać trudności, które czekały na nas każdego dnia. Na koniec zrobiliśmy sobie sesję z ciężarkami. Podnoszenie sztangi to znak, który symbolizował pokonywanie trudności. Nasza pani powiedziała, że każdemu udało się i jest z nas dumna. Wraz z rodzicami, przygotowaliśmy piękny list na pożegnanie naszej pani. Słowa listu były bardzo wzruszające. Mamy nadzieję, że zostawiamy po sobie miłe wspomnienia. Pani Wanda życzyła nam wielu sukcesów w szkole i powiedziała nam, żebyśmy byli szczęśliwi wykonując różne zawody. Dziękujemy za czas spędzony w przedszkolu.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d202720993kP713721385o2l1/poegnanie-zajczkw-z-przedszkolem

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO U JEŻYKÓW

W czwartek 22. czerwca  u Jeżyków odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego. Jak zwykle były to bardzo wzruszające chwile. Każde dziecko otrzymało dyplom i upominek… Był to też wyjątkowy dzień, bo pożegnaliśmy czworo naszych kolegów, z którymi we wrześniu już się w naszej grupie nie spotkamy… dla nich przygotowaliśmy specjalne niespodzianki…
Koniec roku szkolnego to czas podsumowania, zatem serdecznie dziękuję dzieciom, rodzicom i wszystkim innym osobom, które nas wspierają za ten kolejny, wspaniały rok…💕🦔

SUKCES JEŻYKÓW

Jeżyki oraz ich Pani wzięły udział w plebiscycie „Przedszkole na medal” organizowanym przez redakcję „Głosu wielkopolskiego” w kategorii GRUPA PRZEDSZKOLNA ROKU oraz WYCHOWAWCA PRZEDSZKOLNY ROKU. Udział w plebiscycie zakończył się dla nas sukcesem, w obu kategoriach zdobyliśmy III miejsce w powiecie obornickim. DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA ODDANE GŁOSY!

WSZYSCY CZYTAJĄ JEŻYKOM

W poniedziałek odwiedził nas uczeń gimnazjum – Jakub, który przyszedł do Przedszkola tylko po to, aby przeczytać nam książeczkę – Jeżyki słuchały jak zaczarowane. Dziękujemy Jakubowi za poświęcony czas…

JEŻYKOWY PIKNIK RODZINNY

W piątkowe popołudnie 15. czerwca Jeżyki zaprosiły do przedszkola swoich rodziców i rodzeństwo na coroczny Jeżykowy Piknik Rodzinny. Na początku dzieci zaprosiły rodziców na krótką część artystyczną z okazji Dnia Mamy i Taty, podczas której obdarowały rodziców upominkami…a potem…była już tylko świetna zabawa! Dziękujemy wszystkim rodzicom za ogromne zaangażowanie w organizację tej uroczystości!

Zakończenie roku u Pszczółek

          Najmłodsza grupa przedszkolna Pszczółki zakończyła ten rok szkolny pełnym sukcesem. Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i upominki. A na koniec zatańczyły i zaśpiewały do pszczółkowej piosenki. Rodzice i panie nie kryły wzruszenia przy podziękowaniach i pożegnaniach. Wszyscy życzyli sobie udanych i bezpiecznych wakacji!
          Do zobaczenia we wrześniu!

Pszczółki na wycieczce

          W czwartek 14 czerwca 2018r. przedszkolna grupa Pszczółek razem z rodzicami odbyła wycieczkę grupową. Program wycieczki obejmował przejazd kolejką wąskotorową „Maltanka” wzdłuż Jeziora Malta w Poznaniu. Następnie odwiedziliśmy Skansen i Muzeum Pszczelarstwa w Swarzędzu, gdzie poznaliśmy historię pszczelarstwa, pracę pszczół i uczestniczyliśmy w zajęciach muzealnych. Odbyliśmy również spacer wśród zabytkowych uli w różnych kształtach rzeźbionych w drewnie. Ostatnim punktem programu była wesoła zabawa w Sali zabaw Kinderplaneta w CH Posnania i posiłek z zabawka w McDonaldzie. Wycieczka obfitowała w radosne przeżycia i treści edukacyjne.
           Pierwszą wycieczkę przedszkolną mamy za sobą.

MISIE, TYGRYSKI I ZAJĄCZKI POŻEGNAŁY PRZEDSZKOLE

        Dzieci z grypy Misiów, Tygrysków i Zajączków w ostatni czwartek podczas Uroczystości Zakończenia Roku Szkolnego pożegnały się również z naszym przedszkolem. Niektóre dzieci przebywały w przedszkolu aż cztery lata, niektóre tylko rok. Dzień pożegnania z przedszkolem był wielką, przedszkolną uroczystością, do której nasze najstarsze przedszkolaki przygotowywały się już od dłuższego czasu. Uroczystość rozpoczęła się wejściem dzieci 6- letnich w rytmie dostojnego poloneza, który oczywiście podkreślał charakter uroczystości. Wszystkie dzieci, ubrane na galowo, w przepięknych wierszach i piosenkach opowiedziały o swoich uczuciach związanych z pożegnaniem naszej placówki oraz podziękowały wszystkim pracownikom przedszkola i pani dyrektor za opiekę i troskę. Do swoich podziękowań dołączyły również kwiaty. Po części artystycznej pani Dyrektor podziękowała również rodzicom, wręczając kwiaty i podziękowania. Następnie nadszedł czas na wręczenie DYPLOMÓW UKOŃCZENIA PRZEDSZKOLA. Każde dziecko otrzymało dyplom związany graficznie z nazwą swojej grupy. Na zakończenie uroczystości wszystkie grupy wykonały ostatnie, pamiątkowe fotografie.
Po części oficjalnej wszyscy rodzice wraz ze swoimi już ABSOLWENTAMI PRZEDSZKOLA zostali zaproszeni do swoich sal na słodki poczęstunek.
W imieniu Pani Dyrektor oraz całego Personelu Przedszkola życzymy naszym ABSOLWENTOM bezpiecznego, wakacyjnego odpoczynku oraz sukcesów w szkole.
Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w sprawy naszej placówki.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d202247773kP658159173o2l1/poegnanie-przedszkola

POŻEGNANIE PRZEDSZKOLAKÓW

SZKOŁA, CZEKA NA NAS SZKOŁA, WIĘC Z PRZEDSZKOLEM ŻEGNAM SIĘ !

W środę, 21 czerwca, najstarsze grupy przedszkolaków, czyli Misie, Zajączki i Tygryski żegnały pracowników naszego przedszkola oraz koleżanki i kolegów z młodszych grup.  Starszaki wierszem, piosenką, uśmiechem, a niektórzy z łezką w oku, dziękowały wszystkim  za wspaniały i beztroski czas spędzony w przedszkolu. Młodsze przedszkolaki, czyli grupy: Pszczółek, Żabek, Kotków, Biedronek i Jeżyków również przygotowały na tę okazję dla  starszaków  niespodziankę w postaci wierszyków oraz pięknych kwiatów. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę i  miło spędzone chwile.