Spotkanie z Pyrkiem – akcja bezpieczne wakacje

Spotkanie z Pyrkiem – akcja bezpieczne wakacje

Tydzień przed wakacjami, nasze przedszkole odwiedził sierżant Pyrek – maskotka wielkopolskiej Policji oraz policjanci dzielnicowi gminy Ryczywół  st. sierż. Daniel Mnich oraz sierż. sztab. Piotr Borkowski. Podczas spotkania dzielnicowi omówili zasady bezpiecznego spędzania czasu, zasady ruchu drogowego w zakresie poruszania się na rowerach i pieszo, bezpiecznego podróżowania, ale przede wszystkim – bezpiecznego spędzania czasu w wodzie. Policjanci przekazali dzieciom również kilka wskazówek na temat zabaw z czworonożnymi przyjaciółmi, pokazali jak należy się bronić przed atakiem zwierzęcia oraz poinformowali najmłodszych jak  odpowiednio zwierze powinno być traktowane w domu jak i poza nim. Maluchom przypomniano  najważniejsze numery alarmowe jakimi są 997, 998, 999, 112. Dziękujemy Panom Policjantom za pouczające spotkanie.

Spotkanie z Kulturką pod nazwą „Hop, hop Lindy Hop”

Już po raz ostatni, w tym roku szkolnym uczestniczyliśmy w spotkaniu z Kulturką pod tytułem „Hop, hop Lindy Hop”. Przedszkolaki  zostały zapoznane  z rytmem i charakterem niektórych  tańców towarzyskich. W rytmach skocznej muzyki dzieci mogły podziwiać prowadzących w tańcu: lindy hop, balboa oraz shag. Zdobyli  wiedzę o tym,  że  taniec to   naturalna forma ruchu , która daje nam  radość  i możliwość  komunikacji z drugim człowiekiem. Dziękujemy wszystkim aktorom, za możliwość uczestniczenia w comiesięcznych spotkaniach i do zobaczenia już po wakacjach.

Poczytaj mi kolego! zakończenie projektu

          Pszczółki wraz z klasą Vc i panią Karoliną Zimną zakończyły cykl kilku spotkań promujących czytanie pod hasłem: Poczytaj mi kolego! Spotykaliśmy się w przedszkolu i w szkole, również w szkolnej bibliotece gościliśmy u pani Anny Nowickiej. Takie spotkania miały zainteresować starsze i młodsze dzieci czytaniem książek nie tylko w pojedynkę, ale właśnie w towarzystwie, w miłej atmosferze koleżeńskiego spotkania. Udało się i osiągnęliśmy zamierzony cel. Oby procentował w przyszłości. Dziękujemy za wspólny projekt pani Karolinie i pani Ani oraz za fajną wspólna przygodę z książkami.

Pszczółki w gospodarstwie

          Pszczółki gościły w maju w gospodarstwie rolnym u cioci i wujka Alicji. Zobaczyliśmy maszyny rolnicze, karmienie krów, świnki i kury. Dowiedzieliśmy się jak funkcjonuje całe gospodarstwo i jakie prace musi codziennie wykonywać rolnik przy zwierzętach. A potem była wesoła przejażdżka bryczką, której jeszcze towarzyszył jeździec wierzchem na drugim koniu Na koniec gospodarze uraczyli nas sokiem truskawkowym i pysznymi drożdżówkami domowego wypieku. To było wspaniałe przedpołudnie i pogoda pięknie dopisała. Dziękujemy serdecznie za lekcję plenerową na temat pracy w  gospodarstwie!

https://animoto.com/play/NPa6BV2Gtt6fj163Ey1wkg

KONCERT ZAJĄCZKÓW DLA RODZICÓW

11. czerwca zaprosiliśmy do naszego przedszkola rodziców i zaprezentowaliśmy koncert z okazji Ich święta. Z wielkim zaangażowaniem naszego małego serduszka zaśpiewaliśmy, zatańczyliśmy i zagraliśmy na instrumentach najlepiej jak tylko potrafiliśmy. Nasi rodzice byli bardzo szczęśliwi, że mogli do nas przyjść i obejrzeć nasze starania. Oprócz naszych prezentów i kwiatów na naszych rodziców czekała jeszcze jedna niespodzianka. Pani Wanda zaprosiła mamy do tańca z pomponami i tatusiów do tańca kowbojskiego. Wszyscy świetnie bawili się podczas tej uroczystości, a my dla ochłody tego gorącego dnia (dosłownie i w przenośni) zajadaliśmy się zimnymi lodami. Dziękujemy naszym rodzicom, że przyszli na nasz koncert, bo przygotowaliśmy go specjalnie dla Nich.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d276830330kP881356724o2l1/koncert-dla-mamy-i-taty

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d277115318kP959610121o2l1/-koncert-dla-mamy-i-taty-video

Dzień Mamy i Taty u Pszczółek

         W grupie Pszczółek obchodziliśmy Dzień Mamy i Taty podczas uroczystości grupowej w dniu 6 czerwca br. Dzieci przygotowały program artystyczny dla rodziców. Recytowały wiersze oraz przedstawiły piosenki i tańce. Wręczyły też przygotowane upominki, a na koniec dopingowały rodziców w konkursach i zaprosiły do wspólnych zabaw w kółeczku. Wszyscy też zdążyli poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Taka okazja to czas wspólnie spędzony i poświęcony wzajemnie dzieciom i rodzicom.

https://animoto.com/play/rhcto6ztftR1pKMFz29y1Q

Pszczółki na wycieczce

         W ten ciepły wiosenny czas Pszczółki wraz z rodzicami uczestniczyły w wycieczce do Manufaktury Lizaków Karmelowe w Poznaniu. Dzieci wzięły udział w warsztatach tworzenia lizaków, poznały przepis na pyszny i kolorowy karmel i własnoręcznie wykonały lizaczka. Byliśmy też świadkami robienia cukierków i mogliśmy poczęstować się jeszcze cieplutkimi. A wszystko w cukierkowym sklepiku w otoczeniu cukierków, lizaków, pianek, żelków i łakoci w różnych kształtach i kolorach.
          Następnie spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, widzieliśmy pomnik poznańskich koziołków, kościół Farny, kamieniczki i fontanny starego rynku oraz pomnik Bamberki i pręgierz, a na końcu doczekaliśmy się godziny 12 w południe i trykających koziołków na wieży ratusza. Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i przebiegła w miłej i bezpiecznej atmosferze dzięki uczestnictwu rodziców, którzy dbali o bezpieczeństwo dzieci. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!

https://animoto.com/play/rr1aEvXniIQSIFRHN7UzXw

KOCHAM CIĘ POLSKO!

          Młodsze grupy przedszkolne wraz z wychowawczyniami, czyli Motylki, Tygryski , Zajączki i Pszczółki spotkały się 3 czerwca na wspólnym konkursie „Kocham Cię Polsko”. Było to podsumowanie całorocznej edukacji patriotycznej. Dzieci mogły wykazać się wiedzą i umiejętnościami na temat Polski, symboli narodowych, miast, zabytków, legend, tańców. Wśród zadań rozwiązywały zagadki, zaznaczały na mamie największe miasta, góry, rzeki, morze. Układały z puzzli kontur granic Polski, godło państwowe. Wykazały się też znajomością hymnu państwowego i zatańczyły wspólnie krakowiaka. Takie imprezy pozwalają spotkać się i ugruntować zdobytą wiedzę. Grupy otrzymały pamiątkowe dyplomy, gdyż rywalizacja w zadaniach doprowadziła do remisu. Gratulujemy przedszkolakom!

MARATON PRZEDSZKOLAKA

          Nasze przedszkole jak co roku uczestniczyło w inicjatywie organizowanej przez portal Bliżej Przedszkola – V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaka „Sprintem do maratonu”.  Akcja ma propagować zdrowy styl życia i zainteresować sportem najmłodsze pokolenia. Wszystkie grupy wzięły udział w przemarszu na ryczywolski stadion, we wspólnej rozgrzewce i wreszcie kolorowym biegu naszych przedszkolaków. Dzieci były bardzo zmotywowane i wytrwałe. Niektóre obiegły stadion nawet 5 razy. W biegu, dnia 24 maja 2019 wzięło udział 150 dzieci, które w grupach łącznie przebiegły 34 okrążenia naszego stadionu po 400 metrów. Po obliczeniu łączny dystans wszystkich przedszkolaków wyniósł zawrotną wręcz liczbę metrów: 2040000 metrów, a więc 2040 kilometrów.
           Po biegu jak co roku czekał na dzieci zdrowy poczęstunek przygotowany przez rodziców z każdej grupy. Młodzi biegacze chętnie uzupełnili spalone kalorie. Wszyscy uczestnicy otrzymali medale, a grupy pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wspólnego sukcesu!

WYCIECZKA ZAJĄCZKÓW DO DELI PARKU

      Zbliża się koniec roku szkolnego i niedługo nadejdzie czas swobodnych zabaw, więc my Zajączki wybraliśmy się wspólnie z naszymi rodzicami do Deli Parku w Rosnówku. Na początku naszej wyprawy wspólnie z przewodnikiem zwiedziliśmy ścieżkę z wybiegami i eksponatami zwierząt. Wszystkie eksponaty były bardzo ciekawe, a niektóre wręcz fascynujące i oooogromne. Następnie wzięliśmy udział w warsztatach hydrologicznych, na których sprawdzaliśmy czystość wody. My sami dokonaliśmy filtracji wody, stosując filtry, menzurki oraz probówki. Wszyscy potrafiliśmy wykonać wyznaczone zadania, a przede wszystkim świetnie się bawiliśmy. Na koniec warsztatów dowiedzieliśmy się na naszym globie jest coraz mniej wody. Musimy więc ją wykorzystywać bardzo oszczędnie. Po zajęciach edukacyjnych nadszedł czas na zabawy na placu zabaw, na którym bawiliśmy się po prostu wspaniale! Dobrze, że nad naszym bezpieczeństwem czuwali nasi rodzice lub dziadkowie, bo trudno nam było o tym myśleć, gdzie wszędzie widzieliśmy coraz to większe ,,dmuchańce” Dziękujemy naszym opiekunom za to, że mogliśmy bawić się bezpiecznie. Na terenie Deli Parku poznaliśmy również miniatury najsłynniejszych budowli świata. Nasza wycieczka była bardzo udana i cieszymy się, że mogliśmy tak wspaniale spędzić czas.

http://www.kizoa.com/Movie-Video-Slideshow-Maker/d276795077kP880553421o2l1/wycieczka-zajczkw-do-deli-parku