Zabawa andrzejkowa z myślą o dzieciach
RYCZYWÓŁ 19 listopada niezwykle aktywna Rada Rodziców przy Przedszkolu Publicznym w Ryczywole zorganizowała zabawę andrzejkową. Bawiono się w Gminnym Ośrodku Kultury od 19 do 4 rano.
Po raz pierwszy od lat Rada Rodziców wzięła na swoje barki zorganizowanie zabawy tanecznej, z której dochód całkowicie miał zasilić konto ryczywolskiego przedszkola.
Wszystkie mamy należące do rady stanęły na wysokości zadania. Kosztowało je to wiele wysiłku i kilku dni biegania, ale opłaciło się. Na zabawę przybyło przeszło pięćdziesiąt osób. Do tańca przygrywał i jednocześnie świetnie zabawiał zespół RELAX z panem Krystianem Jankowskim na czele. Przed uroczystą kolacją i odtańczeniem pierwszego utworu wszystkie będące na sali panie otrzymały czerwoną różyczkę ufundowaną przez Radę Rodziców. Po pysznej kolacji przygotowanej przez mamę dziewczynek uczęszczających do przedszkola zabawa rozpoczęła się na dobre. Potem, w odpowiednich odstępach czasowych, pani Kasia Kościuszko – główna kucharka, serwowała kolejne wyśmienite dania, a wśród nich pieczone mięsko, zimny bufet, golonki, szaszłyki, przeróżne surówki i barszcz. Rozmowom przy kawie towarzyszyło delektowanie się wypiekami przygotowanym przez mamy przedszkolaków. Prawdziwą atrakcją podczas zabawy była loteria fantowa. Losy rozchodziły się jak ciepłe bułki, toteż znaleźli się szczęśliwcy, którzy wrócili do domu z odkurzaczem, czy opiekaczem. Dalej tańczono po to, by podarować swojej partnerce słodką czekoladę. Wszyscy obecni na przedszkolnej imprezie jednogłośnie stwierdzili, iż zabawa udała się, co znaczy, że należy ją powtórzyć. Ziściło się zatem życzenie pani dyrektor Elżbiety Matuszak, która otwierając zabawę życzyła wszystkim wyśmienitych nastrojów. Najważniejsze jest jednak to, iż zabawa zasiliła konto przedszkola o 2.840 zł. Dodatkowo tuż po zabawie w murach przedszkola rozprowadzono pozostałe losy, z których zebrano kwotę 514 zł. Sumując, niebawem dzieci cieszyć się będą z tego, co zostanie zakupione za ponad trzy tysiące złotych. Teraz przed mamami z Rady Rodziców kolejne przedsięwzięcie, czyli świąteczny jarmarki i kiermasz ciast. A wszystko to dla ryczywolskich pociech.
Anna Nowicka