„Bolą ząbki na gołąbki,
a na deser jakoś nie…”

W dniu 5 listopada 2013 roku na zaproszenie pani Aldony Markwitz nasze starszaki odwiedziła pani stomatolog –  Monika Leśnik,  która opowiedziała, co należy robić, aby mieć piękne, zdrowe zęby: jak należy się odżywiać, jak dbać o higienę jamy ustnej i zębów, kiedy odwiedzić gabinet stomatologiczny i dlaczego nie należy bać się dentysty.

Pani Monika pokazała dzieciom model uzębienia, na którym zademonstrowała dokładny sposób czyszczenia zębów.

Na zakończenie przedszkolaki otrzymały od pani Moniki oraz pani Julii Kowalewskiej – pomocy dentystycznej   pasty do mycia zębów. Dzieci za cenne wiadomości oraz miłe spotkanie podziękowały paniom piosenką „Myj zęby” oraz bukietami kwiatów.

Zabiegi higieniczne to sprawa dla dorosłych całkiem zwyczajna, ale dla młodego człowieka to szereg trudności do pokonania i wyuczenia. Dbałość o higienę osobistą, profilaktyka chorób oraz czystość jamy ustnej to tematy do których należy wracać bardzo często aby wyrobić u przedszkolaków prawidłowe nawyki.

O autorze