W dniu 5.11.2013 r. w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Ryczywole Przedszkole Publiczne w Ryczywole odwiedził Andrzej Grabowski , pisarz i autor programów telewizyjnych dla dzieci, m.in. takich jak „Ciuchcia”, „Budzik”, „Tik-Tak”. Jest także autorem kilkudziesięciu scenariuszy filmów animowanych, kilkuset piosenek m.in.: „Bursztynek”, „Witaminki”, „Kulfon co z ciebie wyrośnie”. Zakładał też zespół „Fasolki”.

Pan Andrzej od razu nawiązał świetny kontakt z przedszkolakami. Z humorem opowiadał przeróżne historyjki, przedstawiając w nich najbardziej rozpoznawalnych bohaterów swojej wieloletniej działalności. Z kolorowego kufra wyłaniali się ku uciesze dzieci : ogromny kot Budzik czy Kulfon. Dzieci miały możliwość sprawdzenia się w roli aktorów. Podkładały głosy potworkom – Bezkajku i Szefunciowi w wymyślonym przez siebie dialogu.

Przedszkolaki miały okazję „Od kuchni” zapoznać się z etapami pracy autora książek i programów telewizyjnych, miały możliwość wcielić się w aktora podkładającego głos kukiełce, a także pośpiewać wspólnie piosenki. Pan Andrzej czytał również przedszkolakom fragmenty swoich książek – „Afera smoka Nudożera”, „Pirat Jędruś”.

Uciechy i radości było co niemiara, a godzinne spotkanie upłynęło w przyjaznej atmosferze.

Na zakończenie dzieci zadawały pytania dotyczące pracy gościa. Można było także zakupić książki z jego autografem.

Wszyscy podziękowali panu Andrzejowi oraz organizatorom spotkania paniom: Aldonie Janc i Stefanii Zielińskiej  przepięknymi bukietami kwiatów.

Takie spotkania mają na celu zachęcanie dzieci do korzystania z książek, wspomaganiu w rozwijaniu uzdolnień, pokazywaniu tego, co jest dobre, a co złe oraz rozwijaniu kompetencji społecznych.

O autorze