KTO ZAGLĄDA W OKNO ?
KTO LATARKĄ ŚWIECI ?
KTO PATRZY PRZEZ SZYBKĘ ?
SZUKA GRZECZNYCH DZIECI ?
TO MIKOŁAJ!
TO MIKOŁAJ !
TO MIKOŁAJ ŚWIĘTY!

Mikołajki to niezwykły dzień w naszym przedszkolu. W tym roku z powodu złych warunków atmosferycznych – silnego wiatru i odwołanych dowozów dzieci został przesunięty z 6 grudnia na 9. Już wiele dni przed 6 grudnia dzieci podejmują z wielkim zaangażowaniem temat prezentów i Mikołaja. W domach od rana odbywa się wielkie sprawdzanie zawartości bucików. Dzieci przychodząc do przedszkola z wielkim zaciekawieniem sprawdzały też swoje kapcie. Z biciem serca oczekiwały nadejścia tego niezwykłego gościa w czerwonym płaszczu i z długą, siwą brodą.  Głos „mikołajkowego dzwoneczka” sprawiał, że niektórzy obiecywali poprawić swoje zachowanie. Po śniadaniu Mikołaj dźwigając wielki wór prezentów  odwiedził wszystkie szatnie wkładając do każdego bucika słodkie niespodzianki. I choć nie pokazał się dzieciom sprawił wszystkim ogromną niespodziankę.  Wszyscy bowiem wiemy, że w tym dniu miał pełne ręce roboty i czekały na niego dzieci w innych przedszkolach. Nasze przedszkolaki zajęły się oglądaniem prezentów i pałaszowaniem słodyczy.

O autorze