KOCHAMY NASZE BABCIE
I DZIADKÓW TEŻ KOCHAMY
W DNIU BABCI
I W DNIU DZIADKA
ŻYCZENIA IM SKŁADAMY
NIECH DZIADEK I BABCIA
TAK NAM DŁUGO ŻYJĄ
PÓKI KOMAR I MUCHA
MORZA NIE WYPIJĄ
A TY MUCHO, TY KOMARZE
PIJCIE WODĘ POWOLI
NIECH SIĘ DZIADEK I BABCIA NAŻYJĄ DO WOLI !

ziadkowie są troszeczkę rodzicami, troszeczkę przyjaciółmi i zawsze obrońcami swoich wnucząt. Dziadkowie odzwierciedlają oblicze całkiem odmiennej miłości, ponieważ wnuczęta stwarzają im okazję do bezgranicznej miłości i wyzwalają niespożyte pokłady energii życiowej. To właśnie relacja dziadkowie – wnuki sprawia, że rodzina czuje się szczęśliwa.
W styczniu, w najchłodniejszej porze roku w naszym przedszkolu odbyło się najcieplejsze święto – Dzień Babci i Dziadka..
We wszystkich grupach dzieci prezentowały wiersze, piosenki o babci i dziadku, piosenki i wiersze o tematyce zimowej, tańczyły, grały na instrumentach, przygotowały  inscenizacje, przedstawienia.
Jak co roku również z wielkim zaangażowaniem i przyjemnością przedszkolaki dla swoich gości przygotowały przepiękne  laurki, pomysłowe upominki oraz kwiaty. Z pomocą w zorganizowaniu słodkiego poczęstunku przyszły w poszczególnych grupach kochane mamy.
Dzień Babci i Dziadka to doskonała okazja do kształtowania u przedszkolaków uczuć miłości, dobroci, szacunku, postaw odwzajemniania troskliwości i miłości. Dziadkowie to najbardziej wyrozumiałe „instytucje”, które bardzo często wychowują wnuki do czasu ich pójścia do przedszkola. Dlatego dzieci czują się z nimi szczególnie związane. Babcie i Dziadkowie nieraz boleśnie przeżywają rozstania z wnukami, myśląc o ich nieporadności i małym przygotowaniu do życia w grupie. Dlatego możliwość pokazania im wnucząt radośnie śpiewających, tańczących, mówiących wierszyki jest bardzo ważna.
Wspólny poczęstunek był doskonałą okazją do rozmów w czasie których wszyscy mogli podzielić się wrażeniami. Dziadkowie byli pełni uznania dla swoich pociech. Podziwiali ich postawę, umiejętności wkład pracy włożony w przygotowane spotkania.  Po każdej takiej uroczystości wzrasta więź między dziećmi i ich dziadkami. Wszystko pozostaje na długo w pamięci  małych aktorów i widzów.
Dla tych właśnie wartości, dla wspólnych przeżyć warto podtrzymać to rodzinne święto.

O autorze