Karnawał to czas  zabawy. W czasie karnawału bawią się nie tylko dorośli. Jest to również doskonała okazja do zabaw dla dzieci, którym ogromną radość sprawia wcielanie się w postacie bajkowe. Dlatego również w naszym przedszkolu 31stycznia 2014 roku odbył się bal przebierańców dla wszystkich przedszkolaków.
Już od rana  przedszkolaki były podekscytowane czekającą ich zabawą. Zaraz po śniadaniu dzieci założyły swoje stroje balowe i zamieniły się w Piratów, Batmanów, Spidermanów,  królewny, księżniczki, motylki, pszczółki, biedronki, muszkieterki, cyganki, kowbojki, Czerwone Kapturki, kotki, diabełki, aniołki.   Rozpoznać dzieci było bardzo trudno.  Wszyscy świetnie się bawili, w rytm dyskotekowej muzyki uczestnicząc we wspólnych zabawach i konkursach.  Wesoła muzyka zachęcała do tańca. Należy podkreślić ogromne zaangażowanie rodziców w przygotowanie przepięknych i pomysłowych strojów.
Zamierzone cele takie jak integracja społeczności przedszkolnej, rozwijanie umiejętności współżycia i współdziałania w grupie, rozwijanie śmiałości w kontaktach z rówieśnikami, wyrabianie wiary we własne możliwości, wzmacnianie poczucia własnej wartości, wywołanie niezapomnianych przeżyć – zostały zrealizowane.
Bal dostarczył wszystkim przedszkolakom wiele radości a my, dorośli, patrząc na tańczące dzieci, możemy uczyć się od nich spontaniczności i radości życia.
Następny bal karnawałowy już za rok!

O autorze