„Marzanno, Marzanno,
Ty ze słomy panno,
koleżanko zimy dzisiaj Cię spalimy.
Dzisiaj Cię żegnamy a wiosnę witamy!”

W dniu 21 marca, w pierwszym dniu wiosny, tradycyjnie jak co roku, wszystkie grupy z naszego przedszkola pożegnały zimę ( która w tym roku była wyjątkowo dla nas łagodna), a powitały tak wyczekiwaną przez wszystkich wiosnę. Przedszkolaki z Marzanną i kolorowymi Gaikami przemaszerowały ulicami Ryczywołu przy akompaniamencie tamburyn, bębenków i brzękadełek krzycząc wesoło: Żegnaj Zimo! Witaj Wiosno! Pierwszy dzień wiosny zakończył się na placu zabaw gdzie nastąpił tradycyjny obrzęd pożegnania zimy – spalenie Marzanny. Ze śpiewem na ustach oraz kolorowymi gaikami symbolizującymi wiosnę, dzieci powróciły do swoich sal,  gdzie uczestniczyły w zajęciach, zabawach związanych tematycznie z nową porą roku: śpiewały piosenki, recytowały wiersze  oraz wykonały prace plastyczne o tematyce wiosennej. Wszystkim życzymy wiosennych humorów.

O autorze