Jest  taki dzień  w przedszkolnym kalendarzu, do których wszystkie dzieci przygotowują się bardzo solidnie i czekają na nie z niecierpliwością – to Dzień Mamy i Taty. W naszym przedszkolu w miesiącach: maj, czerwiec obchodzono je bardzo uroczyście.

Z okazji tego bardzo ważnego święta wszystkie grupy przygotowały dla swoich rodziców wiele niespodzianek. Zaproszeni goście z radością oglądali jak ich pociechy dwoiły się i troiły na scenie. Dzieci śpiewały piosenki, recytowały wiersze, grały na instrumentach,  prezentowały przygotowane układy taneczne. Po tak wspaniałych występach na twarzach rodziców zauważyć można było tylko jedno – wzruszenie i dumę ze swoich pociech.

Po częściach artystycznych dzieci składały rodzicom życzenia, wręczały własnoręcznie wykonane laurki, prezenty, kwiaty i zapraszały na słodki poczęstunek.

Uroczystość Dnia Mamy i Taty (choć odbywały się w różny sposób i w różnych terminach) w każdej grupie upłynęła w miłej i rodzinnej atmosferze.

O autorze