NA DYWANIE SIEDZI PIES CO ON ZROBI TO MY TEŻ

W dniu 17.11.2014 roku na zaproszenie pani Moniki Szczeciny  gościliśmy w naszym przedszkolu wolontariuszy ze schroniska Azorek w Obornikach: panią  Magdalenę Stencel, Joannę  Pstrągowską,  pana Jarka Wituckiego  oraz 3 psy : dwa labradory Mooni i Maga oraz terrier  Di Parson Russell . Pani Magda i pani Asia są także wolontariuszkami w fundacji pomocy terapeutycznej Cane Pro Humano.

Wolontariusze  wykorzystując  wierszyki, rymowanki,  zabawy ruchowe podzieliły się swoją wiedzą i umiejętnościami z dziećmi.  Przedszkolaki dowiedziały się, jak należy dbać o zwierzęta, co to za miejsce schronisko oraz jak można pomóc psom tam mieszkającym.

W czasie spotkania przedszkolaki wzbogaciły swoją wiedzę na temat roli psa w dogoterapii  i jego pomocy w  rehabilitacji osób niepełnosprawnych .  Dowiedziały się jak należy zachować się wobec obcego psa, jakie zasady obowiązują w czasie pierwszego z nim spotkania.  Wolontariusze przypomnieli dzieciom o czym należy pamiętać idąc z psem na spacer, jak prawidłowo go nakarmić, a także w których sytuacjach nie należy podchodzić do czworonoga.

Poza tym przedszkolaki były zaskoczone umiejętnościami jakie psy opanowały i zaprezentowały.

Potrafiły bardzo  wiele: siadały, leżały i turlały się na komendę. Przechodziły w tunelu utworzonym przez dzieci, przybijały piątkę i liczyły do 3. Wizyta gości dała dzieciom wiele radości, a jednocześnie była doskonałą lekcją wrażliwości na krzywdę zwierząt.  Każdy przedszkolak wzbogacił swoją wiedzę na temat opieki nad czworonogiem.

Wolontariusze bardzo dziękowali  za przekazane przez nas dary na rzecz schroniska. Każda puszka karmy, koc , to dla podopiecznych schroniska wielka pomoc i radość, która pomoże przetrwać nadchodzące zimowe dni i noce.

GORĄCO DZIĘKUJEMY !

WSZYSTKIM RODZICOM I DZIECIOM

ZA UDZIAŁ W ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI DLA PSÓW I KOTÓW

 ZE SCHRONISKA  „AZOREK” W OBORNIKACH.

 ZEBRALIŚMY BARDZO WIELE PUSZEK, KOCÓW, SUCHEJ KARMY. DZIĘKI NAM  ŁATWIEJ BĘDZIE ZWIERZAKOM PRZETRWAĆ NADCHODZĄCĄ ZIMĘ

DZIĘKUJEMY ZA OKAZANE SERCE

O autorze