Z okazji Dnia Pluszowego Misia i w ramach współpracy z Biblioteką Publiczną w Ryczywole przedszkolaki  spotkały się z pracownikami biblioteki. Starsze grupy odwiedziły panie w bibliotece, natomiast młodsze grupy zaprosiły panie do przedszkola.

Pluszowy Miś to symbol dzieciństwa, ulubiona zabawka najmłodszych dzieci. Pani Aldona Janc oraz Stefania Zielińska w bardzo ciekawy sposób przedstawiły przedszkolakom historię pluszowego misia. Przygotowały prezentację multimedialną i zapoznały dzieci z różnymi misiami, bohaterami bajek telewizyjnych i książkowych –  Kubuś Puchatek, Miś Paddington, Miś Uszatek, Coralgol  oraz tymi prawdziwymi misiami – niedźwiedziami. Nie zabrakło głośnego czytania fragmentów ciekawych książek z „Misiowej biblioteczki”, oraz słuchania piosenek z bajek o misiach.

Panie gorąco zachęcały również dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami i korzystania z różnorodnych książek o misiach, które biblioteka posiada w swych zbiorach.

Serdecznie dziękujemy paniom: Aldonie i Stefanii  za tak ciekawe spotkania. O wspaniałej zabawie przedszkolaków świadczą pamiątkowe fotografie.

O autorze