OPOWIESCI ŚPIEWANEJ TREŚCI,

CZYLI ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL

KRÓL BUL

 

W piątek 11 września, nasze przedszkolaki miały okazję obejrzeć przedstawienie  pt: „Król Bul”. Była to wciągająca, zabawna i mądra opowieść o władcy, cierpiącego z powodu bólu zęba.

Cierpiący król staje się nieobliczalny: rozpoczyna wojnę z królem-teściem, wsadza do więzienia swojego kucharza i buntuje się przeciwko żądaniom ochmistrzyni. Przedstawieniu towarzyszyło mnóstwo wpadających w ucho piosenek, zachęcających do wspólnej zabawy i śpiewania.

Król Bul został wyleczony przez trzech dziwnych Magów (córkę królewnę, dentystę i króla –teścia), a bolący ząb usunięty.  Morał bajki był dla wszystkich przedszkolaków jasny – o zęby należy dbać, by  nie dawały się we znaki jak Królowi Bulowi.

Pierwsze powakacyjne przedstawienie oswoiło małych widzów z lękiem przed dentystą i sprawiło dzieciom wiele radości. Czekamy na następne !

DSC05215 DSC05214DSC05209DSC05211

Monika Szczecina