Przedszkolaki z naszego przedszkola bawiły się doskonale podczas obchodzonego w tej placówce po raz pierwszy, Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka połączonego z uroczystym nadaniem nazw poszczególnym grupom.

            W dniu 20 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Święto to zostało ustanowione przez Sejm, by podkreślić wagę wychowania przedszkolnego w rozwoju i edukacji dzieci. Ma również przyczynić się do promowania wartości wychowania przedszkolnego.

W tym roku święto wypadło w niedzielę, ale nasze przedszkolaki  obchodziły je we wtorek 22 września.  Po śniadaniu wszystkie grupy w przygotowanych pięknych strojach i emblematach spotkały się w jednej z sal, by zaprezentować  swoje  umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Śpiewały piosenki,  recytowały wiersze związane tematycznie z nazwą swojej grupy. Pani Dyrektor – Elżbieta Matuszak dokonała  uroczystego pasowania  na wybrane przez grupy nazwy, a były to: małe  JEŻYKI, czerwone BIEDRONKI,  odważne TYGRYSKI,  skaczące  ZAJĄCZKI,  zielone  ŻABKI,  pracowite PSZCZÓŁKI  i wesołe MISIE.  Dzień Przedszkolaka zakończyliśmy wspólną zabawą ruchową  przy piosence  Woogie – boogie oraz słodkim poczęstunku.

Uroczystość ta, dostarczyła   dzieciom wielu pozytywnych wrażeń, dała dużo radości, przełamała  nieśmiałość i strach przed publicznym wystąpieniem,  a ponadto zintegrowała społeczność przedszkolną. Z pewnością ten dzień na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

DSC05248
oddział MISIÓW
DSC05247
oddział ŻABEK
oddział ZAJĄCZKÓW
oddział ZAJĄCZKÓW
oddział TYGRYSKÓW
oddział TYGRYSKÓW
oddział BIEDRONEK
oddział BIEDRONEK
oddział JEŻYKÓW
oddział JEŻYKÓW
oddział PSZCZÓŁEK
oddział PSZCZÓŁEK

Monika Szczecina