W środę 4. listopada 2015 r. w naszym Przedszkolu odbyło się „Pasowanie na przedszkolaka”. To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu „Jeżyków” i „Biedronek”, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Było to dla nich ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach recytowały wierszyki, śpiewały piosenki, tańczyły i grały na instrumentach otrzymując od rodziców gromkie brawa.

Po części artystycznej Pani Dyrektor złożyła maluchom życzenia, po czym dzieci ślubowały być dzielnymi przedszkolakami. Następnie Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka” dokonała uroczystego „Aktu pasowania”.

Nie zabrakło upominków oraz dyplomów dla każdego przedszkolaka. Uwieńczeniem uroczystości były pyszne torty i słodki poczęstunek.

Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycielek.

Sabina Marcinkowska

O autorze