Bożena Forma
ZIEMIA

Nasza Ziemia to piękna kraina,
na niej skały, lądy, morza.
Wiele różnych przedziwnych zjawisk,
i tajemnic w sobie chowa.
Wszyscy zawsze dbajmy o Ziemię,
aby oazą dla nas była.
By jej człowiek nie zaśmiecał,
pełnią życia nam tętniła.
Brudna woda, nieczyste powietrze,
precz spaliny, nieczyste odpady.
Więcej tego nikt z nas już nie chce
nowe trzeba mieć zasady.
Wszystkie żale dziś ludziom ogłaszaj
Niechaj ciągle o ciebie dbają.
Nasza Ziemio niech cię mieszkańcy
Wciąż z odpadów oczyszczają.

Jak co roku na przełomie września i października dzieci z naszego przedszkola brały udział w Akcji sprzątania świata. W piątek 2 października 2015 do akcji ruszyły maluszki z grupy Jeżyków i Biedronek oraz starszaki z grupy Pszczółek pod opieką pań wychowawczyń i woźnych. Dzieci zostały wyposażone w ochronne rękawiczki gumowe oraz worki na śmieci. Podczas półgodzinnego spaceru w okolicy przedszkola dzieci zebrały trzy worki śmieci.
Tego rodzaju akcje maja na celu uświadomienie dzieciom globalnego problemu zanieczyszczenia środowiska oraz czynne angażowanie w akcje społeczne wspierające działania pozytywne na rzecz najbliższego środowiska przyrodniczego.
Przedszkolaki potrafią działać na rzecz czystego środowiska!!!

O autorze