W poniedziałek, 23 listopada 2015 r. nasze przedszkolaki miały okazję uczestniczyć w internetowej transmisji przedstawienia „Historia Śnieżki” z Teatru Maska w Rzeszowie. Było to możliwe dzięki Telewizji Polskiej S.A., która wspólnie z rzeszowskim teatrem zaprasza do obejrzenia spektakli teatralnych. Oprócz zgromadzonej w teatrze widowni, to wyjątkowe przedstawienie w tym samym czasie było odbierane przez dzieci z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. W naszym przedszkolu za sprawą tablic interaktywnych oraz dostępu do Internetu również było to możliwe. W poniedziałkowy poranek nasze przedszkolaki mogły poznać emocjonującą historię Śnieżki prześladowanej przez złą macochę, mogły spotkać się z krasnoludkami oraz z zakochanym w królewnie królewiczu. Mimo wielu niebezpiecznych przygód wszystko dla Śnieżki zakończyło się szczęśliwie – dobro zwyciężyło. Transmisja jednej z najpiękniejszych i najbardziej znanych baśni dostarczyła przedszkolakom wielu wrażeń.
Warto podkreślić, że podobne internetowe transmisje odbywały się już w naszej placówce w ubiegłych latach. Czekamy na następne :-).