DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA  

SPOTKANIE Z AKTOREM – PIOTREM WITONIEM I MISIEM PADDINGTONEM

            Dzień 25 listopada jest szczególnym dniem dla dzieci – to Dzień Pluszowego Misia.  Do naszego przedszkola w tym dniu  przyszły nie tylko dzieci ale też pluszowe misie, które Maluchy zabrały ze sobą do swoich sal.  Podczas swobodnych zabaw dzisiaj dzieci najczęściej bawiły się swoim ukochanym misiem. Mogły zatańczyć z nim, szeptać mu do ucha o swoich strachach i radościach, rysowały, wyklejały, mierzyły i porównywały wielkości, wybierały największego i najmniejszego, liczyły, śpiewały piosenki o misiach no i oczywiście przytulały, bo misie są po to, aby je przytulać i opowiadać o tym co jest dla nich ważne. Ten mały Pluszak nie wyśmieje, nie skarci i nie zlekceważy… W naszym przedszkolu grupa Misiów miała dzisiaj swoje podwójne święto- Przedszkolaki wraz ze swoją Panią dodatkowo przygotowały dla dzieci z pozostałych grup sylwety misia Puchatka. Szczególnym gościem z okazji Dnia Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był Miś Paddington – to na zaproszenie Pań z Gminnej Biblioteki pan Piotr Witoń – aktor po raz  drugi zabawiał przedszkolaków – tym razem właśnie jako Miś Paddington. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się, w jaki sposób zachęcić swoich rodziców do czytania książek i jak najczęściej poprzez książki ,,wyruszać w podróż”. Okazuje się, że książka oraz wyobraźnia jest najtańszym i najprostszym  sposobem na poznawanie świata. ,,Miś Paddington” podczas spotkania zabawiał dzieci opowiadając śmieszne historie, czytał fragmenty książki, zachęcał do śmiesznego  mówienia po peruwiańsku. Dzieci mogły doskonalić swoje zdolności twórczego myślenia zjadając na niby marmoladkę ze słoika oraz zdolności aktorskie odgrywając radość i smutek. Przed zakończeniem spotkania dzieci pozowały wraz z Misiem Paddingtonem do wspólnej fotografii. Przedszkolaki otrzymały prezenty – małe książeczki, które będą  na pewno pamiątką tego niezwykłego dnia.