,,Mikołajki mogą być jak z bajki …

Dla każdego!

Dla Tomka, dla Majki,

Dla Agnieszki, dla Piotrka, Łukasza …

Więc uwaga!

Dziś Mikołaj zaprasza!”

M. Terlikowska

Właśnie dzisiaj (4 grudnia) w naszym przedszkolu wszyscy przenieśliśmy się w ,,bajkowy świat”. Nasze Przedszkolaki wyglądały jak małe elfy, a może raczej jak małe Mikołaje, ponieważ wszystkie dzieci ubrane były wyjątkowo – po prostu ,,mikołajkowo”. Od rana w przedszkolu panował gwar i radość, dzieci z wielką niecierpliwością oczekiwały na przyjście niezwykłego gościa – Św. Mikołaja! Niekiedy rozbrzmiewały dzwoneczki… to oznaczało, że Mikołaj jest tuż, tuż. Wreszcie … JEST!! – PRAWDZIWY – ŚWIĘTY MIKOŁAJ! To był naprawdę niezwykły gość, który obdarował prezentami wszystkie dzieci. Dla naszego gościa mieliśmy również prezent – szalik wykonany przez dzieci.  Przedszkolaki za otrzymane prezenty podziękowały Mikołajowi piosenkami i wierszykami. Dzieci zapraszały Go do domów oraz prosiły aby przyjechał do nich za rok. No… oczywiście obiecywały, że będą grzeczne.

W tym świątecznym dniu do przedszkola przybyli również artyści z zespołu – ARTYSTYCZNY KOGEL MOGEL, – którzy zaprezentowali tradycje świąt Bożego Narodzenia w programie ,,Wśród nocnej ciszy niech nas każdy usłyszy”. Zazwyczaj podczas koncertów dzieci poznają różne instrumenty, tym razem muzycy zaprezentowali dzieciom wiolonczelę. Przedszkolaki poznały również zanikającą już tradycję związaną z kolędnikami, którzy  dawniej chodzili od dom u do domu ogłaszali dobrą nowinę i ,,przynosili urodzaj i szczęście”. Nasi goście – ,,Kolędnicy” wspólnie z przedszkolakami śpiewali kolędy, dzięki którym poczuliśmy świąteczną atmosferę.