Świąteczny czas to na pewno dla wszystkich bardzo miły okres. Dla naszych przedszkolaków jest to również czas przygotowania ozdób choinkowych, słuchania i śpiewania kolęd i innych świątecznych piosenek. W małej tajemnicy przed dziećmi przygotowywali się również do świątecznego, wigilijnego dnia niektórzy rodzice. Pod kierunkiem pani Agaty Bukowskiej, Moniki Szczeciny oraz Wandy Wolniewicz przygotowali przedstawienie o narodzeniu Pana Jezusa. Rodzice z wielkim zaangażowaniem przygotowali się do swoich ról i pięknie je zaprezentowali na scenie. Wspaniałą atmosferę minionych czasów podkreślała dekoracja sceny, na której pojawiły się figury  zwierząt oraz zapach prawdziwego siana. Dzieci  zasłuchały się w słowa jasełek i wpatrzyły się w postaci naszych aktorów – aniołów, pasterzy, króli, Marię, Józefa oraz Jezusa. Z wielką ochotą wszyscy włączyli się do kolędowania, śpiewania kolęd których słowa podkreślały omawiane na scenie wydarzenia. Ten świąteczny nastrój nie skończył się jednak wraz z zakończeniem jasełek. Każda grupa ,,zabrała”  do swojej sali troszeczkę ciszy, refleksji i zadumy. Rodzice, którzy mogli poświęcić jeszcze swój czas – czytali dzieciom bajki. W tym uroczystym i wyjątkowym dniu dzieci przygotowały się również do wigilijnego obiadu. Wcześniej dzieci poznały tradycje świąt Bożego Narodzenia – poznały charakterystyczne, świąteczne dania. Wspólnie z nauczycielkami nakryły pięknie stoły, złożyły życzenia łamiąc się opłatkiem. To był bardzo miły dzień, który dopełniony został tradycją obdarowywania się prezentami, gdyż dzieci otrzymały od Gwiazdora upominki.  Wszystkim naszym przedszkolakom oraz rodzicom z okazji świąt Bożego Narodzenia składamy serdeczne życzenia. Niech więc anioły, które zagościły u nas dzisiaj w przedszkolu pozwolą się wszystkim wyciszyć i cieszyć się atmosferą świat.

Szczególnie serdeczne podziękowania składamy Rodzicom, którzy wystąpili w Jasełkach:

Pan Jezus – lalka Zosi Komasa (dziękujemy Zosiu)

Maria – Karolina Frąckowiak

Józef – Maciej Galiński

Trzej Królowie:

Kacper – Estera Nochowicz

Melchior –Estera Olech

Baltazar – Sylwia Grzybowska

Aniołowie:

Adam Stachowicz, Michalina Furtak, Agnieszka Kościółek, Agnieszka Wieczorek, Anna Kasperek

Pasterze:

Anna Bartkowska, Agnieszka Ostrówka – Komasa, Mariola Chytra