W piątek 8 stycznia 2016r. odbył się kolejny koncert Artystycznego Kogla-Mogla. Tym razem było to spotkanie pod tytułem „W starym kinie w Konstancinie”. Przedszkolaki odbyły podróż w odległe czasy, w których królowało nieme kino. Dzieci miały okazję obejrzeć dwie bajki, z których jedna miała 80, a druga 60 lat. Były to oczywiście bajki bez dźwięku, a nasi goście na żywo za pomocą instrumentów tworzyli do nich muzykę. Pan Mateusz wykorzystał do tego zadania pianino, a pan Piotr perkusję oraz różne instrumenty perkusyjne. Prowadząca to spotkanie pani Monika podłożyła swój głos postaciom z bajek oraz pięknie zaśpiewała piosenki. Przygody trzech małych kotków oraz bajka o kotku Figaro i rybce Cleo bardzo się podobały i rozweseliły każdego przedszkolaka. Dzieci dowiedziały się, kim jest taper i jak ważna była jego rola w świecie niemego filmu. Przekonały się jak istotna jest rola dźwięku w budowaniu napięcia w filmie. Nasi artyści po raz kolejny wzbogacili wiedzę dzieci w ciekawe informacje, a nasze przedszkolaki po raz kolejny świetnie się bawiły. Dziękujemy za przekazanie magii dawnego niemego kina.