,,Gdzie nie spojrzeć wszędzie tańce-
roześmiane przebierańce”

W naszym Przedszkolu w przeddzień ferii zimowych, odbywa się już tradycyjnie Bal Karnawałowy. Od samego rana, dzieci z wielką radością opowiadają o swoich przebraniach. Dzisiaj do przedszkola przyszli bohaterowie z różnych bajek, filmów, gier i komiksów. Można było zobaczyć różne Księżniczki, Królewny, Batmanów, Spider – Manów. Nie zabrakło również dzieci przebranych za postaci ze świata przyrodniczego. Były więc małe Pszczółki, Biedronki, Pająki, Misie, Kotki, Tygryski i Pieski itd. Nie sposób wszystkich wyliczyć. Niektóre dzieci były tak odważne, że zamieniły się w Czarownice i w Drakulę lub w zabawnych Klaunów. Naszego balu pilnowali oczywiście Ochraniarze i Policjanci, nie zabrakło też Strażaków. Wszystkie Panie również zamieniły się w karnawałowe postacie. Wspólnie z dziećmi bawiły się panie przebrane za Pszczółkę, Biedronkę, Klauny, Diabełki, Policjantkę i Panią Jesień.
Naszą uroczystość prowadził Pan Kolorek – DJ, który został zaproszony przez Panią Dyrektor. Pan Kolor ,,zabrał” dzieci w kolorowy świat. Dzieci tańcząc w rytm muzyki mogły dojechać do miejsca, do którego zostały zaproszone przez Pana Kolorka. Odwiedziły więc Krainę Czerwoną, Zieloną, Niebieską, gdzie mogły wykazać się swoją sprawnością ruchową oraz wskazać skojarzenia związane z danym kolorem.
Wszystkie dzieci były tak pięknie przebrane, że szkoda byłoby, aby nie zostały wykonane zdjęcia pamiątkowe. Każda grupa pozowała więc do wspólnej fotografii, a później każde dziecko indywidualnie miało wykonane zdjęcie przez pana fotografa.
Niestety bajkowy czas naszego Balu Karnawałowego szybko minął i wszyscy musieliśmy wrócić do rzeczywistości.