Na dworze zimno i ponuro a w serduszkach Jeżyków gorąco,  powodem takiej atmosfery był obchodzony 05. lutego Dzień Babci i Dziadka. Mimo nie najlepszej pogody był to jednak najcieplejszy dzień w roku.

Jeżyki zaprosiły na uroczystość Babcie i Dziadków do Gminnego Ośrodka Kultury, a oni chętnie skorzystali z tego zaproszenia i tłumnie przybyli, aby zobaczyć swojego wnuka lub wnuczkę na scenie. Maluszki odważnie i bez tremy  reprezentowały swoje umiejętności – recytowały wierszyki, śpiewały i tańczyły bez zażenowania, a goście ze wzruszeniem podziwiali  występy swoich milusińskich i nagradzali ich gromkimi brawami.

Na koniec dzieci wręczyły swoimi Babciom i Dziadkom drobne upominki – laurki i własnoręcznie wykonane serwetki, zaprosiły gości do wspólnej zabawy i na słodki poczęstunek, wreszcie każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Atmosfera spotkania przepełniona była rodzinnym ciepłem.

O autorze