Babcie i Dziadkowie w życiu dziecka pełnią bardzo ważną rolę. Często wspomagają zapracowanych rodziców w wychowaniu dzieci. Powszechnie jednak uważa się, że Dziadkowie i Babcie są oczywiście od rozpieszczania swoich wnucząt. Często można zobaczyć w naszym przedszkolu starsze osoby, które odprowadzają dzieci do przedszkola i odbierają je po zakończeniu zajęć. Dzieci też często opowiadają też o tym, że bardzo lubią piec ciasteczka i pierniczki ze swoimi Babciami, a z Dziadkami ,,pracować’’ w ogródku lub wykonywać drobne naprawy. W kalendarzu imprez w grupie Zajączków oczywiście znalazło się miejsce na przygotowanie uroczystości dla tak ważnych osób w życiu dzieci. Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w naszej grupie odbyła się 11 lutego. Była to nasza pierwsza tak duża uroczystość. W jej przygotowanie włączyły się oczywiście dzieci, które przygotowały przedstawienie dla Babci i Dziadka oraz wykonały pięknie prezenty, a podczas przedstawienia zaprezentowały swoje umiejętności z całego swojego dziecięcego serduszka. Podziękowały również pięknymi kwiatami i OGROMNYMI UŚCISKAMI. Nie byłoby tak pięknej i wzruszającej uroczystości gdyby nie pomoc Rodziców, którzy bardzo zaangażowali się. Tym razem to mamy upiekły szarlotkę… (no nie tylko szarlotkę…), pomogły udekorować salę i zapaliły zimne ognie na cześć GOŚCI. Babcie i Dziadkowie mogą być naprawdę dumni ze swoich dzieci (,,tych starszych”) i oczywiście ze swoich wnucząt.