W minionym tygodniu w naszej grupie poznawaliśmy odległe czasy. To nie były te czasy, które pamiętają jeszcze nasi dziadkowie lecz czasy z epoki dinozaurów. Przez cały tydzień dzieci z wielkim zainteresowaniem uczestniczyły w zajęciach, podczas których mogły odkrywać tajemnice lasu prehistorycznego, w którym żyły olbrzymie gady. Maluchy zachwycone były filmem przyrodniczym na temat dinozaurów, poznawały warunki życia tych olbrzymich zwierząt oraz przyczynę ich wyginięcia. W tym roku w przedszkolu prowadzona jest innowacja pedagogiczna ,,Odkrywamy świat”. Przedszkolaki poprzez zabawy badawcze oraz eksperymenty mogą poznać różne zjawiska przyrodnicze i naukowe. W grupie Zajączków podczas poznawania treści z dawnych czasów prehistorycznych dzieci często bawiły się w ,,małych naukowców”. Mali Archeologowie przeprowadzili ,,badania wykopaliskowe”. Dzieci korzystając z zestawów laboratoryjnych FUN- ZAUR wykonały odlewy dinozaurów. Dzieci przez chwilę poczuły się tak jak w prawdziwym laboratorium, ponieważ każde dziecko otrzymało fartuszek i okulary ochronne. Następnie dzieci wykonały masę alginatową ze specjalnego proszku, a po wykonaniu odcisku figurką dinozaura wypełniły otwory mokrym gipsem. W ten właśnie sposób w grupie Zajączków w naszym kąciku naukowym pojawiły się odlewy dinozaurów. Dzieci obserwowały również węgiel kamienny, który powstał z prehistorycznego lasu oraz uczestniczyły w eksperymencie ,,wybuchu wulkanu”. Te odległe czasy chociaż były takie groźne i niebezpieczne okazały się dla dzieci czasem fascynujących zabaw badawczych i pełnych tajemnic eksperymentów.