Tym razem dzieci na kolejnym koncercie przywitały się z muzykami po hiszpańsku – Buenos dias! W naszym przedszkolu gościliśmy mieszkańców z Meksyku – Pokita i Pakita, którzy zaprezentowali dzieciom muzykę meksykańską. Nasze przedszkolaki poznały przedziwny instrument wykonany z zębów ,,bardzo muzykalnego osła”. Była to kichada, która wśród dzieci wzbudziła wielkie zainteresowanie. Dzieci miały również okazję poznać instrumenty, który przypominały troszeczkę gitarę lecz były trochę od niej mniejsze. W czasie naszej meksykańskiej fiesty słuchaliśmy gry na rekinto i haranie. Instrumenty te chociaż bardzo podobne były do siebie, różniły się jednak brzmieniem. Na haranie nasi goście grali palcami wygrywając rytm. Natomiast na rekinto muzycy grali kostką wygrywając melodię. Dzieci miały również okazję utrwalić sobie umiejętność liczenia po hiszpańsku, ponieważ przeliczały struny w instrumentach. Niektórym dzieciom liczenie szło całkiem dobrze – uno, dos, tres, cuatro, cinco, seis, siete, ocho. Licząc po hiszpańsku dowiedzieliśmy się, że harana ma 8 strun, a rekinto tylko 5. Na naszym koncercie pojawił się jeszcze jeden instrument – leona – też bardzo podobny do gitary lecz o wiele niższym brzmieniu. Oczywiście nie byłoby Fiesty Mexicany bez występów mariachi. Nasi goście zaprosili do występów przedszkolaków, którzy zaprezentowali nam wspaniały występ z muzykami grając na marakasach. Nasi ,,nowi mariachi” oczywiści ubrani byli w wspaniałe kapelusze – sombrera, które dodawały im powagi i elegancji. Wszystkie pozostałe dzieci również zostały zaproszone do udziału w imprezie. Na meksykańską fiestę musiały przygotować tortilę – no oczywiście poprzez zabawę ruchowo – naśladowczą. Nasza tortila była przepyszna, a występ mariachi bardzo rytmiczny i porywający do tańca – można więc uznać, że La Fiesta Mexicana była bardzo udana!

 

DSCF2118 DSCF2140 DSCF2099 DSCF2146 DSCF2181 DSCF2075