W piątek 11. marca był pysznym dniem w grupie Jeżyków. Maluchy przez cały tydzień poznawały zasady zdrowego odżywiania i jego znaczenia dla zdrowia człowieka.

Uwieńczeniem całotygodniowej pracy było przygotowanie pysznej, wiosennej sałatki. Jeżyki zaprosiły do współpracy Biedronki. Wspólna praca opłaciła się, powstała bowiem przepyszna sałatka, a przy okazji mieliśmy okazję do dzielenia się wrażeniami z domowych obserwacji dotyczących różnych działań w kuchni, potraw i przepisów.

Podczas robienia sałatki przedszkolaki nauczyły się również, że gotowanie i jedzenie wymaga zachowania szczególnej higieny, że nie tylko ręce, ale również warzywa należy myć przed obieraniem, krojeniem i spożywaniem.

Na koniec gotową sałatkę nałożyliśmy na talerze urządzając w sali prawdziwą ucztę! Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zjadały wspólnie przygotowany posiłek.

 

O autorze