Wielkanocne ozdoby już od dawna opanowały sklepy. Gdzie się nie obejrzymy, tam pisanki, kurczaczki, zajączki. Wszystkim robi się wesoło, optymistycznie, gdy za oknem częściej pojawia się słońce, a dookoła robi się coraz bardziej kolorowo. Grupa Tygrysków wspólnie z rodzicami postanowiła wykonać również swoją wielkanocną ozdobę – zajączka „giganta” z siana. Zając w ogrodzie przedszkolnym gościł już w ubiegłym roku, dlatego w tym nie mogło być inaczej. W piątek 11 marca kilkoro chętnych rodziców zorganizowało sobie wolny czas, a tata Jakuba wszystkie potrzebne materiały – siano, sznurki i przygotowany z drutu kształt zajączka. Wszyscy przystąpili do pracy z wielką ochotą i zaangażowaniem. W niespełna 2 godziny zajączek był gotowy. Dzieci miały okazję wzbogacić swoją wiedzę o to, w jaki sposób i z czego powstaje siano oraz kogo jest przysmakiem. Potem każdy Tygrys wkładał siano do brzuszka zająca aby ten „nabrał” pięknych kształtów. Radości, pisków i śmiechu przy tym nie było końca. Nasz zajączek w przedszkolnym ogrodzie teraz wita i żegna każdego przedszkolaka.
Dziękujemy mamie Lenki, Izy, Piotrusia, Marysi oraz tacie Jakuba za pomoc i wspaniałą zabawę 

 

DSC05707 DSC05710 DSC05714 DSC05715 DSC05730 DSC05732 DSC05736 DSC05746