Nasz szaraczek Zając przykicał w Wielkanoc
Długie uszka, uszka miał i koszyczek pełen jaj !

W dniu 18 marca 2016 r. nasze przedszkole odwiedził bardzo miły i niecodzienny gość – Zajączek. W tym dniu wszystkie przedszkolaki przyniosły przepięknie przystrojone koszyczki i od samego rana starały się być bardzo grzeczne.
Po śniadaniu ciągle było słychać pytanie: Czy na pewno Zajączek przyjdzie? Pisków i okrzyków radości nie było końca, kiedy okazało się, że Zajączek pojawił się na placu zabaw i na przedszkolnym korytarzu. Zabawa była wspaniała. Zadanie dzieci polegało na odszukaniu swojego koszyczka w którym już czekała niespodzianka – słodycze i drobny upominek. Zajączek odwiedził wszystkie grupy i cierpliwie pozował do wspólnej fotografii. Poza tym był bardzo zainteresowany wszystkimi przedmiotami w przedszkolu, w kuchni, w salach. Najbardziej jednak spodobał mu się skuter Pani Mirki, na którym chciał się bardzo przejechać. Dobrze, że skończyło się tylko na chęciach, bo kto wie jak ta przejażdżka by się skończyła .
Przedszkolaki w podziękowaniu za niespodzianki z wielkim zaangażowaniem i rumieńcami na twarzach prezentowały przygotowane piosenki i wierszyki. Wizyta Zajączka dla wielu przedszkolaków – szczególnie tych najmłodszych, była ogromnym przeżyciem. Do końca dnia jego wizyta była tematem przewodnim przedszkolnych dyskusji.
Bardzo dziękujemy wszystkim za pomoc w zorganizowaniu tego dnia. Radzie Rodziców za przygotowane niespodzianki. Dziękujemy Zajączkowi, który już od kilku lat, nawet mimo złego samopoczucia, nie zapomina o dzieciach z naszego przedszkola i wprowadza nas w świąteczny nastrój.
Wszyscy czekamy na niego za rok.