Płynie Marzanna,
marcowa panna,
za siódmy las,
za siódmy las!
Mróz pożegnajmy,
słońce witajmy,
już wiosny czas,
już czas!

Mimo, że na dworze było chłodno i pochmurno, przedszkolaki, zgodnie z tradycją, 21. marca tłumnie zebrały się w sali „Pszczółek” na wspólnym świętowaniu Pierwszego Dnia Wiosny. Najpierw pomogły Chomikowi – bohaterowi historyjki obrazkowej – zauważyć pierwsze oznaki wiosny, potem bez żadnych problemów rozwiązywały zagadki o tematyce wiosennej i układały wiosenne puzzle. W końcu kolorowym korowodem, na czele z Marzanną, wyruszyły ulicami w okolicy przedszkola, by wrócić na plac przedszkolny i ostatecznie przepędzić zimę poprzez uroczyste spalenie Marzanny. Na koniec na przedszkolnym placu zabaw znaleziono małą Wiosenkę, którą z całą pewnością zagości u nas już na stałe i z dnia na dzień będzie nam mocniej o sobie dawała znać.

Organizatorzy:
Justyna Kozłowska
Monika Napierała
Sabina Marcinkowska

O autorze