Kolejny raz w naszym przedszkolu gościliśmy grupę muzyczną Kogel-Mogel. Muzycy tym razem zaprosili dzieci na pierwszy, wiosenny spacer. Był to spacer muzyczną promenadą. Na początku przedstawienia przedszkolaki poznały dziwną postać – małego Gnoma, który był niesympatyczny i odstraszał wszystkich swoją miną i niezbyt dobrym zachowaniem. Okazało się, że ten dziwny stworek jest samotny i zazdrosny, dlatego więc często zachowywał się w nieodpowiedni sposób, a na jego twarzy pojawiały się okropne grymasy. Muzycy znaleźli jednak sposób na zmianę małego Gnoma i zaprosili dzieci do współpracy- muzycznej zabawy. Dzieci wraz z Gnomem wyruszyły na muzyczny spacer, podczas którego spotkały kurczątka, krowy i czarownicę. To właśnie podczas zabaw muzycznych dzieci pomogły zmienić się małemu Stworkowi. Przedszkolaki bawiły się przy muzyce w wolnym i szybkim tempie oraz takiej, która brzmiała lekko i ciężko. Podczas spotkania dzieci słuchały i bawiły się przy muzyce skomponowanej przez Modesta Musorgskiego, a szczególnie wszystkim spodobał się utwór ,,Taniec kurcząt w skorupkach”. Muzyka tego kompozytora pisana była do gry na fortepianie, ale mimo to podczas muzycznego spotkania dzieci poznały kolejny instrument – był to saksofon. Dzieci dowiedziały się, że jest to instrument dęty i zbudowany jest ze specjalnej blachy. Muzyk – pan Łukasz zaprezentował dzieciom wszystkie szczegóły tego instrumentu. Dzieci dowiedziały się, że instrument ten posiada mały ustnik, stroik, fajkę i czarę (otwór, z którego wydobywa się dźwięk). Muzyka podczas spotkania była tak barwna i charakterystyczna, że można było sobie bez problemu wyobrazić wszystkie przygody małego Gnoma.