Dzieci z grupy MISIÓW rozpoczęły wiosenne przebudzenie i postanowiły stworzyć swój własny kącik przyrody. Podczas pracy wykorzystały wiedzę i umiejętności nabyte wcześniej na zajęciach, poznały czynniki potrzebne do rozwoju roślin.

Pierwszym zadaniem było zasadzenie cebuli. Wcześniej jednak dzieci poznały jej budowę, określiły kolor, kształt i zapach. Następnie starannie napełniały doniczki ziemią i z wielkim przejęciem sadziły warzywo. Radości przy tym było co niemiara. W przedszkolnym ogródku nie zabrakło również miejsca na małą szklarnię, w której znalazły się słoneczniki i groszek. Największą frajdą okazało się jednak sadzenie rzeżuszki na wacie, którą MISIE zabrały do domu, aby dbać o nią i zdrowo się odżywiać.

Kącik przyrody wprowadza dzieci w obszar edukacji przyrodniczej oraz jest doskonałym miejscem do prowadzenia częstych badań, eksperymentów i obserwacji.