W środę nasze przedszkole odwiedził pan Bartłomiej Hagedorn z firmy ATA-TECHNIK, który opowiedział dzieciom o selektywnej zbiórce odpadów. Przedszkolaki dowiedziały się dlaczego segregacja śmieci jest tak ważna, co dzieje się z odpadami i jak je można wykorzystać oraz co oznacza słowo „recykling”. Pan Bartłomiej zaprezentował przedszkolakom ilustracje przedstawiające czyste środowisko i zanieczyszczone oraz film edukacyjny, którego bohaterem była mrówka segregująca śmieci do odpowiednich pojemników. Potem przyszedł czas na działania praktyczne. Przedszkolaki poradziły sobie z segregowaniem odpadów do worków w odpowiednim kolorze: szkło – worek zielony, plastik- worek żółty i worek niebieski – papiery. Był też jeszcze jeden worek – brązowy do którego, wrzucamy odpady zielone czyli: liście, skoszoną trawę, kwiaty ogrodowe i balkonowe. Wizyta naszego gościa pozwoliła dzieciom wzbogacić swoje wiadomości i słownictwo. Słowo „recykling” jest znane każdemu przedszkolakowi. Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem, a papierki po cukierkach trafiły do kosza.

 

SDC14129 SDC14137 SDC14143 SDC14151 SDC14153 SDC14165