W styczniu w naszym przedszkolu został ogłoszony konkurs literacko plastyczny pt. “Przedszkolaki piszą książki z rodzicami”. Do końca lutego na konkurs wpłynęło 12 interesujących prac. Wszystkie książeczki spełniły kryteria konkursowe. Każda z nich zawiera tekst oraz oprawę plastyczną wykonaną ręką dziecka. Wśród tekstów pojawiły się fabuły typowo bajowe pełne postaci takich, jak wróżki, syrenki, królewny i królewicze, ale również postacie zwierzęce, pojazdy i bardziej realistyczne, czyli dzieci i ich rodziny. Wszystkie książeczki są pełne ciekawych i pomysłowych opowieści, niejednokrotnie opatrzonych morałem. Szata graficzna prac konkursowych jest bardzo zróżnicowana, bo pojawiły się kartki z rysunkami, wyklejankami kolażowymi, ale również w kilku przypadkach wykorzystano technikę komputerową w uatrakcyjnieniu powstałych opowieści.

W połowie marca odbyło się spotkanie jury konkursu w składzie: pani dyrektor przedszkola Elżbieta Matuszak, panie bibliotekarki Gminnej Biblioteki Publicznej w Ryczywole: pani Aldona Janc i pani Stefania Zielińska oraz nauczycielki przedszkola pani Monika Napierała i pani Aldona Markwitz. Wszystkie panie wnikliwie przeczytały i przeanalizowały prace konkursowe. Każda praca zachwyciła jury oryginalnością treści i rozwiązaniem graficznym. W wyniku obrad komisja podjęła decyzję o nagrodzeniu wszystkich autorów prac. Wszyscy uczestnicy są zwycięzcami. Serdecznie gratulujemy!

Prace konkursowe można oglądać na wystawie w korytarzu przedszkola. Następnie zostaną oprawione razem w jednym wydawnictwie i udostępnione czytelnikom naszej gminy w bibliotece ryczywolskiej. Nie omieszkamy nagrodzić naszych laureatów. Oficjalne wręczenie nagród nastąpi podczas przedszkolnego Dnia Dziecka.

Dziękujemy autorom i zapraszamy wszystkich do udziału w konkursach przedszkolnych.

20160406_12374020160406_123830