W minionym tygodniu ponownie gościliśmy muzyków z grupy Kogel-Mogel. Tym razem dzieci zostały zaproszone do udziału w muzycznym show. Podczas tego spotkania dzieci poznawały muzykę graną na fortepianie. Muzyka, którą dzieci poznawały różniła się stylem muzycznym. Dzieci otrzymały bardzo trudne zadanie, ponieważ musiały oceniać grę muzyków, którzy prezentowali dzieciom muzykę klasyczną oraz muzykę jazzową. Piękną i statyczną muzykę klasyczną prezentowała dzieciom pani Paulina, natomiast muzykę jazzową – muzykę trochę nieokiełznaną i spontaniczną grał pan Mateusz. Przedszkolaki dowiedziały się, że muzyk klasyczny gra z zapisu nutowego czytając partyturę, natomiast muzyk jazzowy gra spontanicznie i niekiedy kieruje się zapisem muzycznym w formie liter i cyfr. Podczas muzycznego show pani Paulina i pan Mateusz prezentowali swoje umiejętności w takich kategoriach jak – nastroje muzyczne. Dzieci oceniały nastrój smutny, wesoły, romantyczny i straszny. Oczywiście muzycy zaprezentowali swoje style fantastycznie. Tak samo bardzo dobrze nasi goście sprawdzili się w następnej kategorii – tj. muzyce granej a vista (bez przygotowania). W tej konkurencji pan Mateusz trochę wypadł gorzej, ponieważ jako muzyk jazzowy rzadziej gra muzykę z nut. Swoje umiejętności przedstawił przedszkolakom w następnej kategorii show –
w improwizacji muzycznej – w tej kategorii grał po prostu rewelacyjnie! Muzycy musieli zmierzyć się jeszcze w kategorii – wariacje muzyczne. Nasi artyści na podstawie melodii znanej piosenki ,,Trzy kurki” musieli przedstawić dzieciom utwór w trochę zmienionej formie. Przedszkolaki miały naprawdę bardzo trudne zadanie! Muzycy po wszystkich konkurencjach zremisowali! Jak tu wybrać najlepszego? Na scenie doszło nawet do małej sprzeczki ale w końcu muzycy doszli do porozumienia i zagrali dzieciom KONCERT NA DWA FORTEPIANY I CZTERY RĘCE. Trudno wybrać styl muzyczny – każdy ma swoje upodobania, każdy lubi słuchać co innego. Okazało się jednak, że możliwy jest koncert podczas którego prezentowana jest muzyka klasyczna i współczesna. Brzmiało SUPER!