W grupie Zajączków podczas zajęć dzieci kolejny już raz bawiły się w odkrywanie i poznawanie różnych ciekawych zjawisk otaczającego je świata. Tym razem dzieci odkrywały różne ciekawe rzeczy związane z mlekiem. Zajączki wiedziały, że mleko można kupić w sklepie ale zanim tam trafi musi ,,pokonać” dość długą drogę. Oglądając prezentację multimedialną dzieci potwierdziły swoją wiedzę o tym, że krowy hodowane przez rolników ,,dają” mleko, które specjalnymi cysternami przewożone jest do mleczarni a potem dopiero do sklepu. Przedszkolaki wykazały się również umiejętnościami podczas oceniania pojemności naczyń, w których było mleko. Największą frajdę dzieciom sprawiła jednak ,,praca w laboratorium”. Zajączki oczywiście nie potrafią określić składu chemicznego mleka, ale bardzo dobrze poradziły sobie z wykonaniem wirujących kolorów na mleku. Większość dzieci bez problemu samodzielnie używała pipet aby pobrać barwniki i umieścić je w naczyniu z mlekiem. Dzieci zachwycały się wynikami swojej pracy. Przedszkolaki wiedziały również dlaczego muszą spożywać mleko jak najczęściej, wiedziały również w jaki sposób ten biały produkt można  wykorzystać w kuchni. Dzieci z grupy Zajączków podczas zajęć ćwiczyły również swoją wyobraźnię. Przedszkolaki wykorzystując różnego rodzaju płatki oraz ziarenka kawy układały swój obrazek. Wszystkie działania dzieci obserwowała pani Dyrektor oraz Rodzice, którzy mogli sprawdzić jak ich dziecko radzi sobie z zadaniami związanymi z różnymi zabawami badawczymi i eksperymentami. Wszystkie zadania dla dzieci okazały się jedną wielką zabawą i sprawiły im wiele przyjemności, dlatego na zakończenie zajęć Zajączki otrzymały mały jogurt – GRATKĘ.