Wiosna zachęca wszystkich do spacerów, wiosennych porządków oraz prac w ogrodzie. Przyjemnie jest spacerować w wiosennym słońcu. Grupa ZAJĄCZKÓW skorzystała z pięknej, wiosennej pogody i wybrała się na wycieczkę aby poobserwować zmiany w przyrodzie. Na pobliskich działkach ogrodowych dzieci obserwowały wiosenne kwiaty, słuchały świergotu pracowitych ptaków, które znosiły ,,wyściółkę” do gniazd lub budek lęgowych. Przedszkolaki obserwowały również pracujących w ogródkach ludzi. Podczas tej wycieczki ,,skaczące po trawie Zajączki” spotkała bardzo miła niespodzianka. Pan Kosicki słysząc gwar Przedszkolaków, zaprosił nas na teren swojej działki. Dzieci od razu zachwyciły się małymi rybkami, które spokojnie pływały sobie w małym ,,oczku wodnym”. Zajączki stojąc na małym pomoście obserwowały złote rybki… no właściwie to były złote karasie.

  Wycieczka do ogródków pozwoliła dzieciom poznać wiosenne prace ogrodowe, które miały niebawem wykonać na swojej przedszkolnej działce. Kiedy pojawiliśmy się w naszym ogródku, większość dzieci bez problemu potrafiła posadzić roślinę – wszystkie PRACOWITE ZAJĄCZKI chciały podlewać i grabić. W ogrodowych pracach pomagał nam również pan Remigiusz, który nalewał dzieciom wodę do konewek. Po prawie godzinnej ,,zabawie w ogrodników” wszyscy podziwialiśmy efekt naszej pracy. W naszym przedszkolnym ogródku zrobiło się kolorowo – zakwitły bratki i stokrotki. Zajączki niebawem będą chrupały rzodkiewkę i sałatę, może dojrzeją nam truskawki i pomidory. Jesienią zrobimy z naszej marchewki surówkę i oczywiście napijemy się smacznej i zdrowej herbatki z melisy i mięty.

Dziękujemy Rodzicom za zakup wszystkich roślin i narzędzi do naszego ogródka.