W dniu 21.04. 2016 r. w grupie MISIÓW odbyły się zajęcia otwarte. Gośćmi byli rodzice i Pani Dyrektor.

Na samym początku dzieci musiały odgadnąć temat zajęć przy pomocy  wskazówki znajdującej się w prezencie podarowanym przez swoją panią. Wszyscy  byli bardzo zaangażowani i bardzo szybko zagadkę udało im się rozwiązać. Następnie dzieci obejrzały prezentację o wodzie, jej wpływie na ludzkie życie oraz o sposobach jej pozyskiwania. Po zdobyciu potrzebnych informacji MISIE przeszły do praktyki zamieniając się w małych badaczy.  Przedszkolaki miały okazję sprawdzić i wyciągnąć wnioski z tego co się stanie, gdy jajko umieszcza się w czystej wodzie, a co gdy ta woda będzie osolona, reakcję rodzynek po wrzuceniu jej do zwykłej wody mineralnej i do wody gazowanej oraz reakcję oleju na wodę. Następnym ćwiczeniem było układanie kropelek deszczu pod chmurką, z którą dzieci poradziły sobie doskonale. Następnie zadaniem przedszkolaków było wczucie się w rolę kropelek i wysłuchanie utworu Pizzoranto według metody Batti Strauss. Na koniec dzieci musiały ocenić zajęcia za pomocą własnej kropelki deszczu wkładając ją do pudełka z uśmiechniętą lub smutną miną.  Następnie pani zrobiła dzieciom niespodziankę i rozdała każdemu po butelce wody bo przecież wszyscy wiedzą, że WODA ZDROWIA DODA.

Ten dzień był dla  grupy  MISIÓW naprawdę pracowity, ale udany. Wszystkie dzieci były bardzo zadowolone z siebie i z przebiegu zajęć.