22 kwietnia to Dzień Ziemi, dlatego też w tym dniu MISIE postanowiły zrobić coś wyjątkowego. Celem był pokaz mody ekologicznej.

Do współpracy zaprosiły grupę TYGRYSKÓW. Dzieci tworzyły najróżniejsze kreacje z materiałów do recyklingu: butelek, gazet, papieru, foli, nakrętek, pudełek i sznurków. Wszystkim towarzyszył świetny humor oraz radość z wykonywanej pracy.  Następnie przedszkolaki mogły wczuć się w rolę modelek i modeli i zaprezentować swój strój idąc po zielonym dywanie. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami, gdyż udowodniły, że ekologia i moda mogą iść w parze. Prezentowane kreacje były bardzo pomysłowe, barwne i inspirujące.

Celem zajęć było nie tylko rozwijanie kreatywności i aktywności dzieci, ale również  propagowanie prawidłowych postaw ekologicznych, podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci oraz budzenie szacunku do prac wykonanych przez rówieśników.