Miniony tydzień upłynął w Tygryskach pod hasłem – Dbamy o czyste środowisko! Dzieci wzbogaciły swoją wiedzę na temat ziemi, powietrza, wody, drzew i roślin. Przeprowadziły wspólnie z panią Basią, która w tym tygodniu odbywała w  Tygryskach praktykę, szereg zabaw badawczych związanych z tą tematyką. Aby zadbać o najbliższe środowisko, o to aby w pobliżu przedszkola było kolorowo, dzieci zagospodarowały swoją część przedszkolnego ogródka. Oj działo się, działo. Było trochę zamieszania, bo każdy dzielny Tygrys chciał kopać, grabić, sadzić, siać i podlewać. W końcu doszliśmy do porozumienia i w naszym ogródku już można zobaczyć kolorowe kwiaty, truskawki, selery, por, sałatę. Za parę dni na pewno pojawi się posiana marchewka, sałata, groszek, rzodkiewka i posadzona cebula. W następnym tygodniu posadzimy również nasz grupowy świerk. Będziemy obserwować jak każdego roku przybywa mu centymetrów.

            Tygryski wiedzą, że dbać o środowisko, to również segregować odpady do worków w odpowiednim kolorze. Wiedzą, że odpady można również wykorzystać do wielu ciekawych i twórczych zabaw. W piątek, w Dzień Ziemi, wspólnie z rodzicami zorganizowaliśmy „Pokaz ekologicznej mody”. Wszystkie przygotowane stroje były ciekawe i niepowtarzalne. Dziewczynki prezentowały przepiękne sukienki z folii, papieru, worków na śmieci. Do ozdoby założyły torebki z papierowych pudełek, plastikowych butelek, bransoletki i korale z nakrętek. Ich głowy zdobiły gazetowe korony, kapelusze, czapeczki. Chłopcy to odważni rycerze. Tu królowały miecze, tarcze i zbroje. W tym dniu chętnie skorzystaliśmy z zaproszenia grupy MISIÓW i wspólnie zorganizowaliśmy  „Pokaz mody” na zielonym dywanie. Każda modelka i każdy model miał „swoją chwilkę” aby się zaprezentować przy muzyce. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gromkim brawami.

            Bardzo, bardzo dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie i pomoc w organizację „Pokazu mody”, za wzbogacenie naszego ogródka w sadzonki i nasiona, a  MISIOM  za zaproszenie na pokaz i wspaniałą zabawę.