Świat dookoła nas bardzo się zmienia. Coraz mniej jest uroczych miejsc i zielonych placów nie dotkniętych niszczycielską działalnością człowieka. Żeby chronić przyrodę trzeba nie tylko o tym mówić, ale zacząć też i działać. Aby zmienić nastawienie człowieka do środowiska trzeba zacząć już od najmłodszych dzieci. Bowiem prawdziwe jest ludowe porzekadło: „Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał.” Dlatego właśnie 22. kwietnia „PSZCZÓŁKI”, „ŻABKI” I „JEŻYKI” wspólnie obchodziły Międzynarodowy Dzień Ziemi.

Zabawa była przednia, a przy okazji przedszkolaki utrwalały nawyki proekologiczne – segregowały śmieci, układały ekologiczne puzzle, rozwiązywały zagadki, oceniały zachowania dzieci w lesie. Na koniec wykonały ekologiczny taniec.

Z całą pewnością nasze przedszkolaki kochają Ziemię!!!

 

 

O autorze