W minionym tygodniu Zajączki poznawały różne tajemnice związane z ochroną naszej Planety – Ziemi. Dzieci  na podstawie różnych ilustracji i plansz poznały skutki zanieczyszczeń, które mają wpływ na jakość naszego życia. Każdy człowiek chciałby żyć i odpoczywać w środowisku czystym i zdrowym, więc już od najmłodszych lat należy kształtować właściwe postawy ekologiczne. Zajączki postanowiły sprawdzić swoje ,,ekologiczne umiejętności” podczas Święta Ziemi.  22 kwietnia wyruszyły z przedszkola, zaopatrzone w rękawiczki i worki na śmieci – chętnie przystąpiły do sprzątania terenu wokół przedszkola. Pod koniec naszej pracy niestety worki były już dość ciężkie. Następnie stając obok kontenerów na śmieci przedszkolaki bez problemu  wrzucały ,,znalezione skarby” do odpowiednich pojemników. Segregacja śmieci wśród Zajączków została utrwalona na medal!

    Zajączki obchodząc Święto Ziemi wykonały również Panią Ekolog. Postać ta powstała z różnych foliowych opakowań. Dzieci poznały sposoby wykorzystania różnych ,,nieużytków” podczas zabawy.