Zajęcia  otwarte  dla  rodziców to  jedna  z  form  współpracy  przedszkola  z rodzicami, w czasie której mają oni okazję  zapoznać  się ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz przekonać się, jak wiele ich pociechy już potrafią zrobić. Tematem zajęcia były zabawy dydaktyczne pt. „Drugie życie odpadów” stymulujące aktywność twórczą. Dzieci powitały wszystkich zgromadzonych zabawą „Pokaż swój gest”, każde dziecko mogło indywidualnie pokazać swój sposób na przedstawienie się. Gesty były śmieszne, ekspresyjne oraz nawet subtelne i nieśmiałe. Na zajęciach dzieci poznały „Kuferek Skarbów” w którym ukryte były różne przedmioty. Zadaniem dzieci było nazwanie przedmiotów oraz wymyślenie  dla  niego innego przeznaczenia. Okazało się, że pomysłów było mnóstwo, nawet niewielki przedmiot stał się „pudełkiem na drobiazgi” , „miseczką dla kotka na mleczko i karmę”,  a rolka po ręczniku kuchennym „lunetą”, „mikrofonem” czy „teleskopem”. Dzieci mogły także pokazać swoje umiejętności muzyczno- ruchowe podczas zabawy do utworu muzycznego pt. „Moja Planeta” M. Jeżowskiej, a za występ otrzymały od rodziców gorące brawa. Kolejnym zadaniem było stworzenie obrazka z nakrętek plastikowych, których było mnóstwo, miały różne wielkości i kolory, które dzieci w grupie doskonale już znają. Miłą niespodzianką był fakt, że dzieci nazwały także kolor ciemnozielony, jasnozielony czy seledynowy. Przedszkolaki niezwykle poważnie potraktowały zadanie do wykonania, aktywnie angażując się w tworzenie „nakrętkowych obrazków”. Dzieci utworzyły serduszka, kwiatki, pojazdy (pociąg i samochód), „kolorowy świat”, gąsienicę, a nawet muzeum i wiele innych obrazków. Każdy obrazek był oryginalny. Przedszkolaki miały bardzo wyjątkowe pomysły, każde aktywnie uczestniczyło w zajęciach. Każde dziecko zna sposoby na umiejętne wykorzystanie odpadów. Dlatego wysiłki  „Żabek” zostały nagrodzone. Każde dziecko otrzymało medal „Przyjaciela Przyrody” oraz cukierki. Dzieci zapytane co zrobią z papierkami po słodyczach odpowiedziały: „Wyrzucimy do kosza” ;-). Serdecznie dziękujemy wszystkim rodzicom za udział w spotkaniu.